Депутат має представляти громаду в тилу і захищати її на фронті – Іван Тимочко про повістки в ЛОР

Фото: Йосиф Ситник, Фейсбук

Депутати Львівської обласної ради отримали повістки до військкоматів. Відповідні документи вручили працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки перед початком сесійного засідання.

Яку військову підготовку отримуватимуть депутати та як загалом проходить навчання мобілізованих – про це у програмі «Головне за день» на ТРК «Перший Західний» розповів Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України.

Відеоверсія розмови – тут.

Повістки повинні отримувати усі

– Депутатам Львівської обласної ради вручили повістки від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Якою є ваша думка щодо цієї акції?

– Повістки за невеликим винятком отримали усі присутні депутати. Загалом військову службу в армії несуть вже більше десяти депутатів. Одні воюють, інші виконують завдання на тилових посадах. Це – також нормальний природній процес. Звичайно, що повістки повинні отримувати усі. Питання в тому, скільки людей піде служити, а скільки, через сімейний стан чи стан здоров’я, ні. Це усе визначить медико-соціальна комісія при військових Центрах комплектування. Будуть розглянуті усі питання.

Якщо людина відповідає вимогам, то рішення йти на службу це – абсолютно нормальний процес як у нас, так і в розвинутих країнах. Це право представника громади захищати її на фронті і представляти в тилу, у міській чи обласній раді.

Кожен мобілізований має проходити навчання та підготовку

– Зараз Сили оборони формують нові підрозділи. Чи достатньо у нас військових з бойовим досвідом для того, аби їх підсилювати? Адже часто трапляється, що новобранці приїжджають на місця виконання бойових завдань і те, що вони бачать не співпадає з навиками, здобутими під час навчання.

– Окрім того, що я є головою Ради резервістів на службі, я – держслужбовець. Говорячи про підготовку резервістів хочу відзначити, що кожен мобілізований, відповідно до чинного законодавства, вже є військовослужбовцем і має проходити навчання та підготовку. Зараз це відбувається або на навчальних центрах у наших союзників, або на наших військових центрах підготовки, залежно від військової спеціальності кожного. Відтак недостатня підготовленість могла спостерігатися лише на початку широкомасштабного вторгнення, коли людей після скороченої програми підготовки відправляли воювати. Однак навіть тоді, не було такого, щоб людина була мобілізована і не пройшла хоча б короткостроковий вишкіл.

На початку війни ситуацію рятувало те, що основна частина резервістів були навченими та підготовленими. Маючи досвід, вони проходили короткотермінове злагодження і вирушали на фронт.

Фото: ЗСУ

Навчання мобілізованих – максимально наближене до бойових умов

– Зараз наші військові ще й мають змогу проходити бойовий вишкіл за кордоном?..

– Саме так. Наші союзники взяли на себе зобов’язання готувати українських військових, а опісля скеровувати їх до нас у бригади чи взагалі, направляти цілими бригадами та військовими з’єднаннями. Наші західні партнери проводять підготовку бійців піхотних підрозділів, танкістів та артилеристів. До речі, часто хлопці прибувають до нас вже на військовій техніці.

Звісно, є люди, котрі мають бойовий досвід, є ті, хто його ще не отримав. Але для цього командири підрозділів, умовно кажучи, «змішують» військовослужбовців з бойовим досвідом та без нього (лише після навчальних центрів і полігонів).

Тепер навіть навчання мобілізованих – максимально наближене до бойових умов. Оскільки вже є навики, знання, можливості обміну досвідом з інструкторами, котрі воювали на фронті, а зараз готують кадри в тилах. Кризи немає. Інколи трапляються поодинокі випадки порушень, спричинених людським фактором. Його потрібно усувати. Але це, скоріш за все, питання до безпосередніх керівників – командирів роти чи взводів.

Скрін з відео: Перший Західний

Розмовляла Ярина Капітан

Записала Наталка Сохан

оренда квартири Львів

Новини