Електросамокати на вулицях: закон досі не працює

Фото: pravda.cn.ua

Швидко, зручно, травматично. Зараз все частіше жителі великих міст використовують для пересування електросамокат. Хтось їздить велосипедними доріжками, а хтось поміж пішоходів на тротуарах. Інколи такі кермувальники перевищують швидкість, врізаються в перехожих, «вилітають» на дорогу.

Знімальна група програми  «ОЧІ» на «Першому Західному» дізнавалась наскільки ця проблема є великою і дискомфортною.

Потрібно швидко дістатись на роботу, додому чи просто на зустріч із друзями, а у місті – час заторів, молодь у таких випадках часто вибирає електросамокат.

«Це класний транспорт. Але тут немає інфраструктури. Я сама інколи користуюсь електросамокатом, але спочатку думаю куди я буду проїжджати, бо мені теж не дуже зручно їхати по ногах», – розповідає перехожа.

«Мою сусідку збив такий самокат. 86 років їй. Довго вона відходила. В такому віці кістки не зростаються вже», – скаржиться інший перехожий.

Так само від наїзду самоката постраждав львів’янин Максим Палкін.

«Я просто виходив з магазину, перераховував гроші і мене раптово  бах… і я полетів. Проблема в тому, що в нас нема культури дорожнього руху», – говорить чоловік.

Максим Палкін, який постраждав від електросамоката, скриншот з відео

Він отримав лише декілька синців і до лікарні не звертався. Але до травмпункту потрапляють чимало людей, які отримали травми в таких аваріях.

«Зараз кожного дня від двох до п’яти людей, які постраждали від електросамокатів або отримали травми, катаючись на них. Якщо це люди старшого і похилого віку , це можуть бути переломи», – розповідає лікар-травматолог Максим Пиж.

Навесні президент України підписав закон, який прирівнює електросамокат до транспортних засобів, а їхніх керманичів до учасників дорожнього руху.

«Не визначено, де саме ці транспортні засоби повинні рухатись: чи проїзною частиною, чи тротуаром, і з якою швидкістю. Якщо він створить якесь ДТП чи нанесе якусь шкоду – це забезпечує його відповідальність як кермувальника транспортного засобу», – пояснює начальник управління транспорту Львівської міської ради Орест  Олеськів.

Якщо ДТП уникнути не вдалось, треба викликати поліцію – радить адвокат Олег Мицик. І якщо водій орендованого самокату втік з місця події – знайти його не складно. Особу можна ідентифікувати за банківською карткою.

Скриншот з відео «Першого  Західного»  

«Сьогодні вони їздять проти руху, по тротуарах, по двоє, з дітьми, що категорично не дозволено  правилами дорожнього руху. За наявності тілесних ушкоджень викликається слідчо-оперативна група, яка фіксує все за аналогією з ДТП», – пояснює Олег Мицик.

Хоч патрульні і приїдуть, але притягнути до відповідальності поціновувачів електросамокатів поки доволі складно. Законодавчі зміни ще  поки не внесли в правила дорожнього руху – пояснив в ефірі «Першого  Західного» начальник Патрульної поліції Львівщини Андрій Крутень.

«Там в прикінцевих положеннях було прописано, що протягом 12 місяців цей закон має бути імплементований в усі нормативні документи. Відповідно, на сьогодні статусу електросамоката ще немає», – сказав поліцейський.

Тож доведеться чекати аж до березня 2024 року, поки Кабмін ці прогалини усуне. Але основних правил пересування на електросамокатах громадяни мають дотримуватись вже зараз.

До слова, з вересня у Парижі заборонили прокат електросамокатів. Французька столиця перша відмовилась від такого виду двоколісного транспорту.

оренда квартири Львів

Новини