ISW: При просуванні восени РФ втрачала 53 військових на кілометр квадратний
- П'ятниця, 06 грудня 2024
При просуванні українськими територіями восени 2024 року російські війська втрачали близько 53 солдатів на кілометр квадратний.
На це вказують фахівці Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
«Кремль продовжує зазнавати значних втрат у живій силі у намаганні досягнути тактичних успіхів у західній частині Донецької області за рахунок триваючих військових зусиль Росії та середньострокової спроможності російської економіки».
Аналітики зазначають, що Міністерство оборони Великої Британії, посилаючись на дані українського Генерального штабу, повідомило 5 грудня, що середньодобові втрати російського особового складу в листопаді 2024 року досягли нового історичного максимуму – 1 523 загиблих за добу.
МО Британії зазначило, що вперше російські війська зазнали трохи більше 2 000 втрат за один день 28 листопада 2024 року.
За оцінками, російські війська зазнали 45 690 загальних втрат протягом листопада 2024 року, і МО Великої Британії зазначило, що листопад 2024 року став п’ятим місяцем поспіль, коли кількість російських втрат зростала.
Згідно з геолокаційними даними, російські війська просувалися зі швидкістю приблизно 27,96 квадратних кілометрів на день і захопили загалом 839 квадратних кілометрів в Україні та Курській області в листопаді 2024 року.
ISW раніше повідомляв, що російські війська зазнали більших втрат у вересні та жовтні 2024 року, і що втрати Росії склали приблизно 80 110 військовослужбовців в обмін на приблизно 1 517 квадратних кілометрів захоплених територій в Україні та Курській області за ці два місяці.
Таким чином, за підрахунками експертів ISW, російські війська втратили приблизно 125 800 осіб протягом періоду інтенсивних наступальних операцій у вересні, жовтні та листопаді 2024 року при захопленні 2 356 квадратних кілометрів.
Тобто, йдеться у звіті, на квадратний кілометр захопленої в цей час української території припадає приблизно 53 російських загиблих військових.
«Обмежені ресурси робочої сили Росії, швидше за все, не зможуть витримати таке зростання втрат у середньостроковій перспективі, і подальша військова підтримка України з боку Заходу залишається життєво важливою для того, щоб Україна могла завдавати втрат такими темпами».
«Прагнення Кремля зберегти ініціативу на всій території воєнних дій в Україні і продовжувати просування на сході України створило подвійні вимоги до російських трудових ресурсів.
Додаткові зусилля, спрямовані на збільшення чисельності російських військ, можуть ще більше дестабілізувати російську економіку, оскільки Росія продовжує боротися з дефіцитом робочої сили та зростанням інфляції».
Експерти вказують на те, що росіяни можуть або воювати в Україні, або працювати на внутрішню економіку Росії, але вони не можуть робити і те, й інше одночасно.
«Кремль навряд чи зможе в достатній мірі задовольнити свої потреби в робочій силі як у військовій сфері, так і у внутрішній економіці Росії в найближчому майбутньому, а додаткові місяці інтенсивних наступальних операцій в Україні в 2025 році і далі лише ускладнять російські проблеми з ресурсами».
При цьому, додають аналітики, зобов’язання президента США Джо Байдена надати решту наявної американської допомоги Україні та продовження регулярного надання західної військової допомоги Україні залишається вирішальним для здатності України продовжувати оборонятися від російських наступальних операцій і завдавати неприйнятних втрат російським військовим у 2025 році.
Ключові висновки ISW за 5 грудня:
Кремль продовжує зазнавати значних втрат у живій силі в намаганні досягнути тактичних успіхів у західній частині Донецької області за рахунок триваючих військових зусиль Росії та середньострокової спроможності російської економіки.
Обмежені ресурси робочої сили Росії, швидше за все, не зможуть витримати такий рівень втрат у середньостроковій перспективі, а подальша військова підтримка України з боку Заходу залишається життєво важливою для того, щоб Україна могла завдавати втрат такими темпами.
Начальник російського Генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов підірвав інформаційну операцію Кремля, спрямовану на те, щоб представити удар балістичними ракетами «Орєшнік» по Україні 21 листопада як оборонну відповідь на дозвіл США завдавати удари по Росії ракетами ATACMS, наданими Сполученими Штатами.
Російсько-північнокорейська військова співпраця, ймовірно, продовжить інтенсифікуватися в найближчі місяці після формального початку дії угоди про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами 4 грудня.
Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров продовжує публічно позиціонувати себе як захисник мігрантів і російських етнічних меншин на противагу іншим високопоставленим російським силовикам, що свідчить про те, що серед російських високопосадовців можуть зростати розбіжності щодо зусиль правителя Росії Володимира Путіна з просування російського громадянського націоналізму, який забезпечує міжетнічну та міжрелігійну гармонію в Росії.
Нещодавно українські війська просунулися на Курщині та в північній частині Харківської області, а російські війська – на Торецькому, Курахівському та Вугледарському напрямках.
За повідомленнями, російські війська все частіше залучають жінок до виконання бойових і логістичних функцій.
До теми:
Новини
- Сьогодні
- 11 Грудня
- Більше новин