ISW спрогнозував сценарії «стратегічних дій Росії» у війні проти України. Мапи боїв

Фото: ЗСУ

Експерти Інституту вивчення війни (ISW) спрогнозували стратегію дій російських військ у війні проти України у 2023 році.

Про це йдеться у звіті ISW, пише Українська правда.

В інституті припускають, що «рішучі стратегічні дії Росії» у 2023 році можуть проявлятися в декількох можливих варіантах, які не є взаємовиключними.

За першим сценарієм, російські війська можуть спробувати провести великий наступ у районі Луганської області.

Повне захоплення Донецької та Луганської областей залишається офіційною військовою метою Кремля і є однією з найбільш досяжних (хоча все ще дуже складних) цілей Росії, враховуючи, що Донецька та Луганська області є логістично найлегшими територіями для захоплення Росією.

У той же час ISW продовжує оцінювати, що російські війська навряд чи проведуть наступ на півдні України в Херсонській або Запорізькій областях.

За іншим сценарієм, російська оборонна операція буде застосована з метою розгрому українського контрнаступу.

Наприкінці 2022 року Кремль передислокував значні військові підрозділи з південного (Херсонського) напрямку до Луганської області та створив польові укріплення в Луганській області, а також у Бєлгородській та Курській областях Росії.

Оскільки українські сили мають намір провести контрнаступ у 2023 році, Росія прагне уникнути ще однієї значної поразки, подібної до розгрому в Харківській області або відходу з міста Херсон.

В ISW припускають, що російські сили можуть прагнути успішно розгромити український контрнаступ і позбавити Україну ініціативи, знищивши значну частину механізованих українських сил.

Такі російські рішучі дії в разі їхнього успіху «можуть потім дозволити російським військам розвинути контрнаступ, щоб використати дезорганізовані і виснажені українські сили», – ідеться у звіті аналітиків.

Разом з тим аналітики не виключають застосування Росією і першого, і другого сценаріїв.

«Російські війська можуть готуватися до великої наступальної операції або, навпаки, до більш масштабних дезорганізаційних атак без проведення загальної наступальної операції», – зазначають експерти.

Основні висновки інституту за 15 січня:

Українські офіційні особи уточнили, що 14 січня російська ракета Х-22 влучила в житловий будинок у Дніпрі, в результаті чого загинуло 30 цивільних осіб. Україна спростувала інформацію про те, що причиною руйнування будинку могла бути робота української ППО, зазначивши, що Україна не має можливості збивати ракети Х-22.

Фінансист групи «Вагнера» Євген Пригожин нагородив медалями ПВК за захоплення Соледара, ймовірно, в рамках постійних зусиль, спрямованих на те, щоб представити захоплення Соледара як досягнення «Вагнера», а не як спільну операцію з армією Росії, як раніше заявляло Міністерство оборони Росії.

Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська відбили російські наземні атаки поблизу Макіївки та Білогорівки Луганської області. Російський військові блогер стверджував, що війська РФ перекидають позашляховики ОБСЄ з Росії до Луганської області, можливо, для використання в бойових діях.

Російські джерела стверджували, що загарбники завершили зачистку Соледара і атакували українські позиції на північ, захід і південний захід від населеного пункту. 15 січня українське джерело повідомило, що російські війська захопили шахту на захід від Соледара.

Окупанти продовжували атакувати Бахмут і райони на північ, схід, південь та південний захід від міста. Російські війська досягли незначні територіальних здобутків на південний захід від Бахмута біля Андріївки.

Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань заявив, що російські війська збільшили свою присутність на окупованих територіях Херсонській області, а також, що частина сил групи «Вагнера» прибула на Херсонщину. Херсонський колаборант Володимир Сальдо заявив, що відновлення мосту Генічеськ-Арабатська стрілка покращило логістику російських військ в окуповану Херсонську область.

Російський військовослужбовець підірвав гранату в будівлі з російськими солдатами в Бєлгородській області, можливо, це був акт протесту проти мобілізації. Російське джерело повідомило, що в результаті вибуху гранати загинуло троє і було поранено 10 мобілізованих.

Новини