Львів’ян обурила вечірка студентів УКУ в Будинку вчених

Фото: prolviv

Студенти Українського католицького університету, аби зібрати кошти для ЗСУ організували вечірку у Будинку вчених у Львові.  

Журналісти програми «ОЧІ» на «Першому Західному» дізнавались, що так обурило громадськість.

Відео з вечірки оприлюднили на одному із Телеграм-каналів. Побачивши його, люди у соцмережах обурились, мовляв, як можна під час війни наступного дня після удару по Умані влаштовувати дискотеку. Хоча були і дописувачі, які підтримували студентів, називаючи їх «дітьми, яким важко, бо на їх найкращі роки молодості припала війна». Інші згадували, що студенти УКУ за час війни зібрали 4,5 мільйони доларів на підтримку ЗСУ.

Майбутній «айтівець» Євген Домерецький також був на цій вечірці. Хлопець навчається в УКУ на 4-му курсі. Він не розуміє, чому його з однокурсниками так хейтять. Тим більше, що вони зібрали на ЗСУ 20 тисяч гривень.

«Особисто в мене на фронті воює двоюрідний брат. І він дуже радий за мене, що я маю можливість відпочити. Саме для цього вони і воюють. Це його власна думка. Студенти так чи інакше збирають неймовірні суми. Минулого місяця вони, здається 100 тисяч зібрали на автомобілі», – сказав студент УКУ.

Не бачить нічого поганого  у танцях під час жалоби за загиблими уманцями і керівник Будинку вчених Василь Мастика.  Він каже, що це молодь, у якої багато енергії. Тим більше, що студенти поводили себе культурно і нічого не понищили.

«Я вчора був в ресторані одному –  три заходи і люди танцюють. В оперному – так само:  концерт Верьовки (хору-ред.) і так далі. Вважаю, що повинні ще пускати, щоб тільки допомагали, бо маса речей потрібна військовим», – каже директор Будинку вчених.

Натомість богослов Юстин Бойко збір коштів таким чином не підтримує.  Він каже, що у всьому є межа.

«Не може Будинок вчених перетворитись на будинок розпусти. Кошти, які ми збираємо на Збройні сили України, повинні збиратись моральним шляхом. Бо так само можна іти грабувати людей і потім гроші передавати на ЗСУ. Але це не буде морально», – сказав він.

В Католицькому університеті дії своїх студентів не коментують. Але організатори вечірки уже попросили вибачення у громадськості.

«Наша команда щиро просить вибачення. Ми не врахували, що напередодні була оголошена жалоба за загиблими в Умані. Ми усвідомлюємо, що цей формат в цих обставинах був не на часі. Ми врахуємо всі зауваження та надалі продовжимо шукати нові шляхи для забезпечення фінансової допомоги нашому війську», – йдеться у дописі.

оренда квартири Львів

Новини