Ми маємо перевагу в контрбатарейній боротьбі – Іван Тимочко

Фото: Радіо Свобода

Українські війська мають відчутні успіхи в контрбатарейній боротьбі. Начальник Головного управління ракетних військ Генштабу ЗСУ Сергій Баранов ЗСУ вважає, що українці досягли паритету. Аналітики Інституту вивченні війни (ISW) відзначають, що росіяни ще з липня мають проблеми з можливостями артилерії. А голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко взагалі вважає, що Україна не просто досягла паритету в в контрбатарейній боротьбі, а має перевагу.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день на «Першому  Західному».

«Загалом ми маємо перевагу в контрбатарейній боротьбі: і в якості що знищення ворожої арти, що її  виявлення. Наразі росіяни мають переваги в кількості. Самі факти того, що нам вдається знищувати 20-30-40 одиниць техніки за день власне артилерійських систем росіян, до пів десятка РСЗО, свідчить про те, що власне контрбатарейна боротьба у нас працює ефективно. От побратими нашої бригади вночі успішно провели артилерійську роботу, внаслідок якої ворог реально не дорахувався більше роти. І це тільки на одному вузькому напрямку», – зазначає військовослужбовець.

Результат, за його словами, дає і якісна і зброя, і якісна контрбатарейна боротьба. А ще вміння реагувати в залежності від ситуації. Важливо також те, що молодші українські командири мають право самі обирати, як їм діяти в конкретній ситуації. Сам факт того, що ми контратакуємо і маємо менші втрати ніж росіяни, на думку Тимочка, і є ознакою якісного ведення війни.

«Звичайно, що вони будуть намагатись знімати з консервації, що в них є, але є проблема зносу стволів, проблема навченості екіпажів, бо якщо знищується 20 стволів гармат, треба додавати в живій силі як мінімум 30 людей. Бо, як правило, обслуга гармати гине разом з нею. А щоб підготувати новий екіпаж, потрібно мінімум 2 місяці. Звичайно, у них відбувається постійна мобілізація. Але знову ж таки, готувати таку кількість фахівців, це важко», – наголошує Іван Тимочко.

.

оренда квартири Львів

Новини