Нафтове ембарго зменшить прибутки РФ наполовину, – експерт Андрій Клименко

Фото: espreso

Приблизно за місяць стартує ембарго на сиру російську нафту. Це зменшить прибутки РФ від нафтового бізнесу майже наполовину.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів керівник Інституту стратегічних чорноморських досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко.

Він пояснив, як вплине нафтове ембарго на прикладі торгівлі з Чорноморських портів. Зокрема, звідти щомісяця Росія експортує до 3 млн тон сирої нафти і 3 млн тон нафтопродуктів. Приблизно половина  з цього йде до країн ЄС і інших країн Заходу.

«Після того, як в червні було прийнято рішення про ембарго, вони намагались диверсифікувати ці постачання і шукали нових покупців. Вони їх не знайшли. Тобто, були якісь разові рейси танкерів, але в цілому пропорція збереглась. Тому зараз ситуація така, що приблизно за місяць в них половина експорту з Чорного моря просто обвалиться», – зазначає експерт.

За його підрахунками, це сотні мільйонів доларів втрат. Щоб їх компенсувати, вони пробують налагодити бізнес з Індією, Сінгапуром, Кореєю, але в них і це не виходить.

«Вони вже зараз продають нафту в Індію і в Китай зі знижкою 60%. Лише аби хтось купив. Тому що альтернатива – це закриття нафтопереробних заводів, свердловин. І це такі процеси, які не відновити за день-два», – наголошує Андрій Клименко.

У Міжнародному енергетичному агентстві порахували, що видобуток російської нафти до лютого впаде на 17% порівняно з видобутком до повномасштабного вторгнення.

Ембарго по нафті запровадять 5 грудня, а по нафтопродуктах – 5 лютого.

Новини