Найвищим пріоритетом є продовження військової допомоги Україні – Сунак

Фото: Голос Америки

Найвищим пріоритетом Британії є надання військової допомоги Україні.

Про це заявив прем’єр-міністр країни Ріші Сунак під час обговорення з президентом США Джо Байденом та главою уряду Австралії Ентоні Албенізі подальшої взаємодії трьох країн у межах альянсу AUKUS, передає Укрінформ.

«Нашим найвищим пріоритетом є продовження надання військової допомоги Україні, тому що їхня безпека – це наша безпека, і ми підемо далі, щоб зміцнити нашу стійкість», – сказав він.

Сунак наголосив, що сучасні виклики посилюються незаконним «російським вторгненням в Україну, зростанням агресивності Китаю, дестабілізуючим поводженням Ірану та Північної Кореї».

«Усе це загрожує створенням світу, який визначатиметься небезпекою, безладом і розколом», – додав він.

За словами Сунака, Британія оголошує про значне збільшення свого оборонного бюджету. Додатково на оборону буде виділено 5 млрд фунтів стерлінгів (близько 6 млрд доларів) протягом наступних двох років, і загальні витрати будуть доведені до 2,25% ВВП. Відповідно, країна залишатиметься однією з провідних оборонних держав світу.

«Це дасть нам змогу поповнити наші військові запаси й модернізувати нашу ядерну галузь, зміцнивши AUKUS і посиливши наше стримування», – сказав прем’єр.

Нагадаэмо, президент США Джо Байден зустрівся для переговорів з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком і главою уряду Австралії Ентоні Албенізі для обговорення наступного етапу взаємодії трьох країн у межах альянсу AUKUS.

Новини