Нас може чекати важка зима – експерт з енергетичних питань

Фото: dengi

Майбутня зима також може стати випробуванням для українців. Передовсім, через те, що енергосистема не встигне відновитись після ракетних обстрілів. А по-друге, в Україні мало запасів палива і держава не поспішає його закуповувати.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики, генеральним директором компанії Solar Generation Станіслав Ігнатьєв.

«До початку повномасштабного вторгнення вся наша система мала принцип дублювання. Тобто, на великих підстанціях, куди цілився ворог, було дублювання обладнання: тобто, два великих трансформатори, і далі по мережі. На сьогодні на більшості підстанцій, ми маємо по одному трансформатору. І будь яка атака або аварійна ситуація, а це можливо, оскільки обладнання є застарілим, може створити клопіт. Друга велика проблема – це накопичення викопного палива. Тобто, якщо порівнювати з довоєнним періодом, ми маємо на 40% менше цих запасів. І ми розуміємо, що до опалювального періоду ми не зможемо накопичити цих запасів. І будемо мати холодну зиму», – сказав Станіслав Ігнатьєв.

Ще одна проблема, яка, на його думку, може виникнути взимку – це дефіцит електричної енергії. Хоча експерт впевнений, що в останню чергу будуть відключати саме побутових споживачів. Передовсім електропостачання будуть вимикати бізнесу або стимулювати його купувати імпортовану електроенергію.

оренда квартири Львів

Новини