Нова модифікація іранського Shahed є реактним і складнішим для виявлення – Ігнат

Фото: Рубрика

Представлена Іраном нова модифікація ударного безпілотника Shahed є складнішої для виявлення.

Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«От зараз вже з’явилися новини, що Іран новий Шахед випускає з реактивним двигуном, з різним радіолокаційним наведенням. Є різні варіанти. Цей Шахед є дуже реактивним. Він пофарбований у чорний матовий колір, що ще може ускладнити роботу візуального виявлення. Не знаю, чи отримуватиме їх Росія, але досвід такий у цих держав є», – сказав Ігнат.

Він також звернув увагу на те, що Росія постійно змінює тактику застосування ударних БпЛА. Якщо раніше їх запускали у денний час, то згодом почали це робити саме у темну пору доби, аби ускладнити їх візуальне виявлення.

Водночас, речник Повітряних сил ЗСУ нагадав про те, що в Україні серійно виготовляють аналог великого іранського безпілотника Shahed-136. «В Україні вже виготовляють зразки, які долітають до Москва-сіті. Хочеться їх мати більше. Хочеться, щоб ефективніше їх застосовували, щоб масово, щоб вони були стійкими для РЕБ, щоб вони могли леліти на тисячі кілометрів, щоб Росії завдавати таких же болючих ударів, як вона завдає нам», – сказав він.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, коли ж ці безпілотники будуть активно застосовуватися, Ігнат сказав: «Чому ви думаєте, що це не відбувається? Повітряні сили не оголошують, тому що дрони зараз застосовують всі. У нас у Повітряних силах є засоби, які нам надали партнери, які ми використовуємо по окупованій території Криму, Донецької, Луганської та Херсонської областей».

Як повідомлялося, в Ірані офіційно представили нову модифікацію ударного безпілотника Shahed. Це представлена реактивна модифікація Shahed-136, що отримала назву Shahed-238 у трьох версіях з різними системами наведення.

оренда квартири Львів

Новини