Водій клянеться, що не помітив чоловіка на зупинці. Ігор Зінкевич про прецедент з військовим у Львові

Фото: Четверта студія

Нещодавній прецедент, коли водій львівської маршрутки не відчинив двері перед військовим без ноги, викликав обурення громадськості. На жаль, знайти військового і достеменно зясувати ситуацію не вдалося. Водію винесли догану та позбавили премії.

За словами Ігоря Зінкевича, депутата Львівської міської ради, голови комісії транспорту, звязку та міської мобільності Львівської міськради, такі випадки непоодинокі. Однак запровадження електронного квитка на автобусних маршрутах і залучення достатньої кількості водіїв могли б частково вирішити цю проблему.

Відеоверсія розмови – тут.

– Львівяни хотіли б, щоб міський транспорт курсував довше. Але як пояснив Орест Олеськів, керівник профільного управління, аби продовжити на 1-2 години рейси, потрібно запровадити додаткову зміну водіїв. Але їх бракує. Чи справді це так?   

– Це правда. Не вистачає близько 50 водіїв. Через цю нестачу кадрів важко вирішити багато питань. Ми весь час запрошуємо водіїв на вакантні місця. Але є кілька причин, чому люди не мають бажання працювати у цій сфері. До прикладу, немає розуміння щодо роботи електронного квитка, розміру заробітної плати. Якщо говорити відверто, багато водіїв працювали тому, що мали додаткову касу, яку могли підзаробити на кожному маршруті. Коли ми почали підчищати це все і запроваджувати нові маршрути, що підпадають під фіксалізацію, тобто перерахування коштів здійснюється або через банківську систему чи під чек, то ставлення водіїв до такої роботи стало зовсім іншим. Це дійсно є проблемою.

Хотілось би збільшити кількість машин на маршрутах. Адже кожен, хто користується громадським транспортом бачить, якою є завантаженість у години пік. Але на сьогодні це поки що складно.

– Окрім запровадження електронного квитка та розміру заробітної плати, які ще причини відлякують водіїв від роботи на міських маршрутах?

– На офіційну роботу потрібно оформлятися, сходити у військкомат. Це теж лякає багатьох чоловіків. Це стосується не лише нашого комунального підприємства, а й інших підприємств. Воєнний стан спонукає приймати чимало непопулярних рішень, аби не йти на офіційну роботу.

Електронний квиток мав би зняти навантаження з водіїв

–  Електронний квиток дасть можливість вести облік пасажиропотоку. Як до цього ставляться перевізники?  

– Не комунальні перевізники радіють тому, що буде оплата за кілометр. Тобто вони надають послугу і за цю послугу отримують кошти. Адже це – точні графіки, точна кількість проїжджених кілометрів. Тобто, якщо ми поставимо графік до 23:00 год, як бажають люди, то точно знатимемо, що транспорт курсуватиме саме до такої години. Це – позитивні речі з електронним квитком. Наступне питання стосується оплати за проїзд. Електронний квиток мав би зняти велике навантаження з водіїв.

Будьмо відвертими, міська рада часто намагалася підіймати цінову політику. Ми, як міські депутати, стоїмо на тому, що зараз це робити непотрібно. Містяни, котрі прописані у Львові і платять податки, мають мати максимальні пільги, що стосуватимуться абонементів, безкоштовних пільгових квитків. Це адаптується до міста і містян.

Цінове питання буде підніматися лише одноразових поїздок і стосуватиметься людей, котрі користуються транспортом раз в тиждень. Абонементи їм будуть невигідні.       

– Це така ж система, як і в електротранспорті. Якщо пасажир розраховується електронним квитком, то вартість проїзду – одна, якщо готівкою – інша. Абонемент це – ще дешевше.

– Окрім того, при створенні плану на погодження коштів, коли продаються абонементи, є розуміння того, яку суму можна заробити за місяць.

Міська рада прийняла рішення не піднімати ціни. Ми тримаємо ситуацію для мешканців. Хоча для бюджету це – трохи затратно.

Водію, який не відчинив двері військовому без ноги винесли догану

– У Львові водій одного із автобусних маршрутів не відчинив двері перед військовим з інвалідністю. Водія покарали доганою та позбавили премії. Розкажіть про цей інцидент детальніше.

– Таких непорозумінь між водіями і пасажирами є багато. Не всі вони стають публічними. Однак ця ситуація набула розголосу через те, що її висвітлили і розписали з точки зору пасажирів.

На початку я не підтримав рішення міського управління, зокрема АТП про достатність такого покарання для водія. Це була моя позиція. Але як такого факту порушення ми не знайшли. Водій клянеться, що не помітив чоловіка на зупинці. Я розумію, що він справді міг не помітити, оскільки збирає кошти за проїзд, стежить за тим, аби виїхати і нікого не зачепити. Пасажирам легше, бо вони бачать, що відбувається. Невідомо, чому це не відбулося в перші секунди. Однак коли водій вже зробив маневр, він не може зупинитися, здати назад, а мусить далі виконувати рейс.

Покарання для водія є. В управлінні пояснили, що по камерах видно, що щось таки було. Нам було необхідно з’ясувати ситуацію. Відтак ми просили, аби до нас звернувся сам учасник прецеденту, військовий. Хотіли з ним поговорити. Але оскільки не було постраждалого підстави для звільнення водія немає.

Насправді люди звертаються часто, зокрема щодо невиконання достатньої кількості рейсів чи того, що водій не відчиняє двері, не зупиняється на вимогу пасажирів. Ми намагаємося це все з’ясовувати.  

– Але цей випадок піднімає напругу у суспільстві, оскільки йдеться про неповагу до військових.

– Повага до військових у суспільстві – велика. Коли питання стосується військових, намагаємося максимально включатися у такі ситуації. Адже маємо бути вдячними їм за те, що вони роблять для збереження цілісності України. Ці питання потрібно розглядати, але розглядати комплексно, не роблячи поспішних висновків.

– Можливо варто проводити з водіями якісь тренінги?

– Ми завжди зустрічаємося з водіями на яких надходять скарги. Розмовляємо з ними. Дехто розуміє, що запровадження електронного квитка зменшить їхнє навантаження, відтак вони будуть більш уважними до вимог пасажирів.

Розмовляли Ніна Сукач, Стас Гордієнко

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини