Роботине – це вже друга лінія оборони ворога  – Олексій  Гетьман

Фото ілюстративне: ЗСУ

Українські війська увійшли в Роботине. Про це офіційно повідомили  в Міноборони. За їх інформацією українські бійці виконують планову бойову роботу та  евакуйовують мирних мешканців. У відповідь росіяни безперервно обстрілюють Роботине з артилерії. Роботине – це великий успіх, бо це шлях на Токмак і Мелітополь.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

«Роботине – це вже початок другої лінії оборони. Вона не суцільна. Там є певні ділянки, де лінія оборони взагалі не побудована. І так, це шлях на Токмак і Мелітополь. Це напрямок до Азовського моря. Якщо говорити про Урожайне і дивитись на мапу, то поряд там Завітне Бажання – це напрямок на Бердянськ. Це другий напрямок наших наступальних дій на півдні. Але якщо подивитись східніше – там є Вугледар і там відбуваються певні  бойові дії і це може бути третій напрямок  на півдні. Якщо вийти на Волноваху, можна перерізати важливу артерію ворогу», – зазначає військовий експерт.

За його словами, є така інформація, що якщо ми будемо атакувати на всіх цих трьох напрямках – Росія не витримає  і лінія оборони буде перервана. При цьому Гетьман підкреслює, що перша лінія була основною.

«Це розмови росіян, що друга – основна. Вони до першої стягували резерви з другої-третьої лінії, хоча всім розповідали, що друга лінія краща від першої, а третя – від другої. Нічого подібного. Нам не важко було долати першу лінію. Нам важко було долати мінні загородження.Це нас призупинило. Вони мінували більше, ніж прописано у їхніх бойових статутах: в 5-7 раз більше поклали мін, ніж було прописано в нормативах. На кожний квадратний кілометр було півтори тисячі мін. Нам було важко це проходити, але пройшли», – зазначає Олексій Гетьман.

На його думку, наступальні дії будуть тривати до середини жовтня, бо далі підуть дощі і військові дії перетворяться на позиційну війну.

оренда квартири Львів

Новини