Щоб громада не страждала, повноваження надавати МУО треба передати на управління архітектури – Віталій Безгін

Фото: Vitaliy Bezgin, Фейсбук

Чиї повноваження. Нещодавно 8-й адміністративний апеляційний суд прийняв рішення скасувати повноваження виконавчого комітету Львівської міськради видавати містобудівні умови і обмеження (МУО). Мовляв, такі дозволи має видавати управління архітектури або головний архітектор Львова.

Відтак, депутати Львівської районної ради вирішили повноваження на видачу МУО перебрати і передати районній військовій адміністрації.

Що робити громадам в такій ситуації – в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

«Конституція і ст. 140 каже, що органи місцевого самоврядування вирішують питання  місцевого значення. Якщо відкриваємо закон «Про місцеве самоврядування», статтю про 31, де написано, що містобудівні умови це повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Але є інший факт, є відповідне рішення і апеляція, що виконком у цьому випадку такі повноваження здійснювати не може», – говорить нардеп.

Скриншот з програми

У цьому випадку, на його думку, повноваження треба передавати.

«Оскільки зараз ми маємо воєнний стан і всюди створені обласні адміністрації, і якщо говорити про потенційне перебирання повноважень, і ті норми, які є в законодавстві, то теоретично це може бути районна військова адміністрація, або якщо вона не має відповідного органу, це може бути обласна військова адміністрація. Якщо я не помиляюсь, то в рішенні суду немає даних про те, хто має здійснювати повноваження. Там є мова лише про те, що їх не може здійснювати виконком», – підкреслює Віталій Безгін.

Але, щоб не страждав бізнес і громада, він все-таки пропонує Львівській міській раді покласти ці повноваження на управління архітектури та урбаністики чи департамент містобудування. Таким чином, рішення суду буде виконано.

оренда квартири Львів

Новини