Сума українського держборгу – некритична – економіст Олексій Другов

Фото: slovoidilo

Борг України в 2022 році становив 80% від ВВП, а в 2023 році може сягнути 90%. Але ця цифра не є критичною і українська економіка витримає такі зобов’язання. В деяких європейських країнах вони ще більші.

Про це в ефірі «Першого Західного»  розповів професор НУ «Львівська політехніка», керівник проєкту «Софтінвест консалтинг» Олексій Другов.

«Це означає, що ми винні 80% всіх товарів і послуг, які ми виробляємо. Але це не так багато, як звучить. Деякі країни, як Італія, Греція, наприклад, мають 150% боргу до ВВП. Тобто, в них гірша ситуація з боргами, ніж в України. Прийнято в практиці, що якщо  більше 150%, то ця країна майже банкрут. Тобто, загалом цифра не є критичною», – зазначає Олексій Другов.

Більше того,  експерти навіть прогнозували, що Україна з держборгом на кінець минулого року мала вийти на 100%, але завдяки міжнародній допомозі, до таких цифр не дійшло. Тепер перед країною стоїть завдання отримати кошти на покриття боргів. Експерт пояснив звідки їх можна брати.

«Перше: ми маємо чітку суму, яку ми отримуємо щомісячно. Це приблизно 3 млрд доларів. Друге джерело – це облігації державної позики. Але тепер Нацбанк так розставив пріоритети, що їх зобов’язані купувати комерційні банки, в яких були надлишкові кошти. Більше, як на 10 мільярдів гривень вони вже їх накупили», – пояснює економіст.

З іншого боку, за його словами, це виглядає як «закручування гайок», що не дуже добре впливає на економіку, бо гроші не потрапляють на її розвиток. Відбувається просто «проїдання грошей». Станом на 1 січня 2023 року державний борг України становив 111 мільярдів доларів США

оренда квартири Львів

Новини