Сирський пояснив доцільність утримання Бахмута

Фото: ЗСУ

Не оволодівши Бахмутом, окупанти не зможуть розвивати наступ в напрямку Краматорська та Сіверська. Тож російська пропаганда подає бої за Бахмут як другу «битву за Сталінград».

Про це заявив командувач Східного угруповання військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За словами Сирського, Бахмут залишається об’єктом зосередження основних зусиль ворога з-поміж усіх інших напрямків. Для Росії схід України – це єдина ділянка фронту, де вона з початком «великого наступу» досягла хоч якогось прогресу. План «завоювати Україну за три дні» трансформувався у дев’ятимісячні спроби довкола невеликого міста. Після низки поразок на півночі та півдні України керівництву росії необхідно продемонструвати хоча б найменший успіх в окупації Донбасу.

«Не оволодівши ним, окупанти не зможуть розвивати наступ в напрямку Краматорська та Сіверська. Тому російська пропаганда подає бої за Бахмут як другу «битву за Сталінград». Вони люблять такі паралелі робити. А для досягнення своїх цілей Росія не пошкодує ані людських, ані матеріальних ресурсів».

Військову доцільність такої тривалої оборони Бахмута командувач Східного угруповання військ ЗСУ окреслив у тому, що таким чином ЗСУ не дають йому збільшувати фронт. Окрім того, завдаємо ворогу значних втрат – знищуємо їхні найпрофесійніші підрозділи, озброєння та військову техніку.

Подальше утримання Бахмута має важливе значення для нашої оборони з декількох причин:

  • місто є важливим вузлом оборони, утримання якого забезпечує стійкість оборони угруповання військ в цілому;
  • Бахмут є вдало розміщеною природною фортецею, яка оточена річками та розміщена на пагорбах, що сприяє веденню оборони;
  • також захисту міста сприяє наявність багатоповерхової забудови та розвинена інфраструктура на лівому березі річки Бахмутовка, де ведуть оборону наші війська;
  • бій щодо оволодіння містом є специфічним видом бойових дій, який потребує особливих навичок та створює труднощі для військ, які вели наступ в умовах лісостепу;
  • Бахмут є частиною Костянтинівсько-Краматорської агломерації, утримання якої виключає вихід противника у фланг та тил угруповань наших військ на Лисичанському та Донецькому напрямках.
оренда квартири Львів

Новини