У МОЗ пояснили, чому з аптек та медзакладів зникли ліки для онкохворих та коли їх чекати

Фото: МОЗ

Багато препаратів для лікування онкологічних захворювань нині відсутні в онкоцентрах та аптеках України. Ця проблема вирішиться впродовж січня.

Про це 19 січня розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, пише Українська правда Життя.

Криза з онкологічними препаратами в українських аптеках та лікарнях відбулася через проблеми з моніторингом ліків у лікарнях.

«Неправильно подали статистику щодо наявних препаратів, нові закупівлі ще не прибули і тому виник дефіцит лікарських засобів», – заявив міністр.

Зараз найбільше бракує ліків для онкохворих з підприємства, яке знаходиться в Польщі. За словами міністра, «впродовж січня більшість проблемних питань буде закрито».

«Провів нараду з міністром охорони здоров’я Польщі. Плюс запросили гуманітарну допомогу, плюс оголосили додаткові закупівлі», – зазначив Віктор Ляшко.

Пацієнтів зі складними або рідкісними випадками, яким бракує лікарських засобів, міністерство відправляє на лікування за кордон.

«На сайті МОЗ є заявка на медичну евакуацію. Через наш хаб в Жешуві, ми направляємо пацієнтів в європейські клініки, де вони лікуються безоплатно», – додав міністр.

Заповнити заяву можна тут.

оренда квартири Львів

Новини