Україна втратила сотні мільйонів доларів від бойкоту українських агротоварів – Денис Марчук

Фото: poglyad.tv

Через заборону деяких країн ЄС імпорту та транзиту української сільгосппродукції, збитки українського агробізнесу сягають вже сотень мільйонів доларів.

Про це в ефір програми «Головне за день» на «Першому Західному» заявив заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук.

«Ми можемо говорити про збитки, які сягають вже сотень мільйонів доларів. Це прямі удари по економіці Україні і безпосередньо по товаровиробниках, починаючи від  аграріїв, які вирощували ту чи іншу сировину, закінчуючи переробними підприємствами, логістичними компаніями. Такі дії з боку Польщі, Угорщини, Словаччини, вже викликали обурення в певних країнах Євросоюзу. В ці дні продовжується перемовний процес, оскільки всі торговельні операції, які відбуваються в ЄС, визначені Єврокомісією і нею регулюються», – зазначив Денис Марчук.

За його словами, на вчора було відомо, що забороняється імпорт до 5 країн: Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії, Румунії зернової групи та олії. Однак, ці країни наполягають на тому, щоб розширити заборону імпорту на молокопродукти,м’ясо птиці, меду та інших продуктів.

Експерт сподівається, що  обмеження не збільшать. Більше того, він допускає, що заборону на зернові можуть ще взагалі скасувати.

На думку Дениса Марчука, заборона ввезення українських агропродуктів може вплинути передовсім на аграріїв заходу України, оскільки вони тісно співпрацювали з сусідніми країнами.

«Вони там мали своїх контрагентів і сподівалися, що гроші від реалізації свого збіжжя, використати посівну кампанію, закупити всі необхідні елементи. Відповідно, коли вони недоотримають цих коштів, в них не буде ресурсів засіювати поля», – говорить експерт.

Він наводить приклад хмельницького підприємства, яке співпрацювало з польським бізнесом. Поляки оплачували гроші за постачання потрібного товару наперед. Тепер, коли українські аграрії цього зробити не можуть – вони вимагають повернути гроші.  А кошти вже витрачені на посівну.

оренда квартири Львів

Новини