В тиждень імунізації у Львові працюватимуть мобільні пункти щеплення

Фото: Р. Балук

Від часу винайдення першої вакцини минуло вже понад двісті років. Проте перестороги щодо щеплення існують і досі. У Всесвітній тиждень імунізації медики об’єднують зусилля, щоб розвіяти сумніви людей та розказати про переваги вакцинування.

Катерина Корпало – свідома мама, тож не пропустила в календарі сина жодного щеплення та навчилась його не боятись уколів.  

«Це важливо для його здоров’я насамперед. Я, як мама, піклуюсь про це. Тому що дуже багато є наслідків хвороб. Ми навіть вакцинувались проти грипу сезонно», – розповіла програмі «ОЧІ» на «Першому Західному» Катерина Корпало.

«Це не є боляче. Зробили, та й все.  Не переживаєш, що там щось може статись», – додає її син, Марко Корпало.

А трапитись може різне, адже віруси бувають небезпечними і не всі піддаються медикаментозному лікуванню. Єдиний вихід – профілактика.

«Варто згадати про поліомієліт, на який взагалі не існує лікування. Просто його нема. Це та хвороба, від якої ще в минулому столітті гинула велика кількість людей. Тільки вакцина єдина може врятувати», – розповів дитячий імунолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Ігор Савчак.

Вакцина запобігає інфікуванню вірусу кору, краснухи, папіломавірусу, паротиту.

«Подобається комусь вакцинація чи не подобається – найкращого захисту, ніж вакцина на сьогодні не придумало людство. Якщо ти хочеш бути здоровим чи жити – треба вакцинуватись», – сказав дитячий ендокринолог Олег Скавиш.

Щеплюючи дітей, дорослі не повинні забувати і про себе. Варто пригадати, коли востаннє робили ревакцинацію від дифтерії та правця.

«Кожні 10 років це треба робити. І це є обов’язково. Тому що дифтерія – це є дуже важке захворювання. Це є майже 50% летальності. А збудник правця є в землі. В повсякденному житті може статись навіть невеличка травма і ми можемо захворіти на правець», – розповіла ендокринологиня Оксана Пушкарьова.

Щоб швидко та у зручний час зробити щеплення від небезпечних недуг, у Львові цього тижня працюватимуть і 5 мобільних пунктів вакцинації.

Зокрема, із 10:00 до 18:00 пункт вакцинації діятиме у Центрі Довженка, що на Сихові. Також сьогодні з 10:00 до 14:00 мобільна бригада працює на території модульного містечка, де проживають переселенці. У вівторок мобільний пункт діятиме з 10:00 до 14:00 на вулиці Самчука. В середу – з 10:00 до 14:00 на Головному залізничному вокзалі, а у п’ятницю – з 10:00 до 14:00 в поліклініці на вулиці Симоненка.

оренда квартири Львів

Новини