Вчителів предмету «Захист України» від травня донавчатимуть на базі військових ліцеїв

Фото: ЛОР

На початку повномасштабного вторгнення кожен другий вступник до закладів військової освіти був випускником військових ліцеїв. Мережа цих спеціалізованих закладів середньої освіти це основа формування оборонної еліти держави. Про це зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час круглого столу у львівському ліцеї Героїв Крут.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

За останні роки у Львівському ліцеї із посиленою військово-фізичної підготовкою імені Героїв Крут неабияк покращили навчально-матеріальну та спортивну бази.

«Ми минулого року підготували тут повністю новий харчоблок: їдальню. Крім того, ми завершили підготовку блоку для дівчат і вже з вересня  місяця дівчата теж будуть навчатись в цьому ліцеї. В планах ще є підготовка нового спортивного залу», – говорить заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Власне матеріально-технічне забезпечення – один із визначальних факторів того, чому Міністерство освіти і науки України вирішило підвищувати кваліфікацію вчителів середніх шкіл з предмету «Захист України» на базі власне військових ліцеїв або із посиленою військово-фізичною підготовкою. На це держава вже виділила 100 мільйонів гривень.

«Це і з забезпеченням цього навчання, і оплатою праці залученого персоналу. В кінці травня- початок червня повинно розпочатись таке навчання. І за літо ми повинні весь контингент вчителів провчити, провести через наші курси. Для нас дуже важливо, щоб це були люди професійні, не вчителі інших дисциплін, яких донавантажують цими півтора годинами на тиждень», – зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Фото: ЛОР
Фото: ЛОР

За попередніми підрахунками йдеться про підвищення кваліфікації від 4 тисяч до 6 тисяч учителів.

«Ці нагальні проблеми, які, зокрема, сьогодні звучать щодо предмету «Захист України», були почуті міністром освіти і науки. А мабуть, найголовніше, що ми домовились, що плідно, колективно, враховуючи досвід, завдання, разом зі всіма ліцеями працювати над підготовкою юнаків до служби і навчання в закладах сектору оборону і безпеки нашої держави», – говорить начальник КЗ ЛОР «Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» Юрій Гусар.

Крім того, керівники ліцеїв військового спрямування обговорили і проблеми щодо користування штатним розписом ще з радянських часів і обмеження щодо вступу в такі заклади учнів з інших областей.

«Приклад приводив. Я був в одному із ліцеїв. Він набирав 200 хлопчиків і 20 дівчат. Приїхало 840 охочих хлопців і 140 дівчат. А їм кажуть: «А ви за конкурсом не проходите». І це в воюючій державі. Вмотивовані юнаки, які за декілька років будуть гвардією наших Збройних сил, а ми їх не приймаємо», – пояснює начальник Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Валерій Ємбаков.

Присутні на зустрічі народні депутати та представники міністерства зазначили, що про проблеми почули і працюватимуть над їх вирішенням.

оренда квартири Львів

Новини