ЄС готовий обговорювати варіанти, щоб прискорити постачання артснарядів Україні – Боррель

Фото: CNN

Топ-дипломат ЄС Жозеп Боррель висловив готовність обговорювати варіанти прискорення постачання Україні артилерійських снарядів відповідно до плану Євросоюзу.

Про це Боррель заявив під час пресконференції в середу в іспанському Толедо, передає «Європейська правда».

Боррель перед тим зазначив, що держави-члени передали спільно приблизно 224 тисячі артилерійських снарядів і близько 2300 ракет зі своїх запасів, тоді як робота на інших треках – контракти з приватними підприємствами й розширення внутрішнього виробництва – триває.

Відповідаючи на питання, чи не стурбований він повільним прогресом у постачанні артилерійських снарядів Україні, Боррель сказав, що в ЄС розглянуть пропозицію Словаччини – модернізувати застарілі снаряди.

Якщо країни-члени не в змозі надати більше зі своїх запасів, для них це – лише стимул збільшити виробничі потужності і зробити це швидше і якісніше. Más y más rápido (більше і швидше, – ред.)», – вважає він.

Нагадаємо, у березні Рада Євросоюзу схвалила план із трьох «треків» щодо постачання Україні мільйона артилерійських снарядів: 1) надання з власних запасів; 2) укладання контрактів із приватними компаніями; 3) розширення власного виробництва.

План вартістю два мільярди євро передбачає надання Україні мільйона боєприпасів протягом 12 місяців.

У межах третього «треку» в липні набув чинності Регламент «Акт на підтримку виробництва боєприпасів» (ASAP), розроблений у Європейському Союзі для збільшення виробництва боєприпасів та ракет.

оренда квартири Львів

Новини