Зеленський про танки з Німеччини: Ви ж незалежна держава, чому чекаєте на інших

Фото: Bild

Президент Володимир Зеленський заявив, що Німеччина має самостійно ухвалювати рішення про передання Україні бойових танків та іншої броньованої техніки, а не орієнтуватися на інші держави, як-от США.

Про це Зеленський сказав в інтерв’ю Bild, повну версію якого виклав у своєму Telegram-каналі, повідомляє «Європейська правда».

Він наголосив, що передача Україні танків та іншої бронетехніки не поставить крапку в повномасштабній війні – «це питання виживання українців», оскільки «без протиповітряної оборони і без танків буде гинути більше людей».

«Багато точиться навколо того, що спочатку нехай США дадуть Abrams і покажуть відкриті двері танків, що вони передають Україні танки – і тоді Німеччина та інші держави підключаться. Я хочу просто звернутися до Німеччини й сказати: ви ж не залежні від будь-якої держави», – підкреслив Зеленський.

«Якщо ви готові зберегти життя нашим українцям (бо це про збереження життів) – будь-яка броньована техніка, включно з цими танками – ми захищаємо свою землю, тож дайте нам, не залежте, ви незалежна держава!» – додав він.

«Якщо ви не хочете нам дати (танки і бронетехніку), послухайте, без образ, ви самостійна держава – так не давайте, але не пробуйте говорити: спочатку Америка, потім Німеччина, потім буде Польща. Не треба. Кожен повинен відповідати за себе», – сказав глава держави.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц пояснював, що його країна і так достатньо допомагає Україні озброєнням, а рішення передавати танки буде ухвалювати лише в координації із союзниками.

А за словами співголови Соціал-демократичної партії Німеччини Ларса Клінґбайля, урядова коаліція ухвалила одностайне рішення не постачати бойові танки в Україну, оскільки на підготовку українських військових піде тривалий час.

Новини