Зеленський розповів, як будуть надходити в Україну F-16 з Данії та Нідерландів

Фото: Радіо Свобода

Президент Володимир Зеленський розповів про складнощі, які стоять на шляху західних винищувачів F-16 до України.

Про це Зеленський розповів на саміті Кримської платформи, пише Українська правда.

Президент повідомив, що 19 літаків Україні передасть Данія. Вони будуть постачатися «різними етапами» і «нешвидко», тому що Україні треба підготувати відповідних пілотів, фахівців й інженерів.

«Скажу вам так: кілька пілотів обслуговують десятки (фахівців) технічного персоналу», – пояснив він.

Крім того, продовжив Зеленський, в Україні треба підготувати інфраструктуру для сучасних винищувачів. «Треба розуміти, що наша інфраструктура несучасна, не для F-16. Ми побудуємо її якомога швидше», – зазначив він.

За словами президента, ще на 42 літаки Україна «може розраховувати» від Нідерландів. З них на 18-ти українські пілоти будуть тренуватися. Коли навчання завершиться, винищувачі відправляться в Україну.

«Решту (F-16) ми зможемо отримати одразу, як тільки наші пілоти будуть готові. В цілому це дуже серйозна кількість літаків… Скажу вам відверто: ми розраховували хоча б на 12 (винищувачів)», – підсумував Зеленський.

Він додав, що Україні зараз дуже важливо навчити пілотів, і це непросте завдання, оскільки, щоб відправити льотчика на тренування, треба його забрати з поля бою.

Також Зеленський повідомив, що ракети для західних винищувачів в Україні вже є.

Нагадаємо, 20 серпня прем’єр Данії Метте Фредеріксен заявила, що її країна вирішила передати Україні 19 винищувачів F-16.

У той же день Зеленський домовився з прем’єром Нідерландів Марком Рютте, що іще 42 винищувачі F-16 «будуть в українському небі».

оренда квартири Львів

Новини