Цікаве

Як зварювальники рушники вишивали


Добротвірські зварювальники – одні з кращих в Україні. І це вони довели під час професійних змагань у Запоріжжі. Саме сюди приїхали зварники та дефектоскопісти усіх підприємств генерації та вугільної промисловості ДТЕК.

Впродовж двох днів конкурсу не припиняли роботу зварювальні апарати, а звідусіль мерехтіли іскри. Зосереджені фахівці теплових станцій демонстрували віртуозну роботу з металом. Працювали наче ювеліри, адже творче завдання конкурсантів – вишити традиційний український рушник з металу.

 

РОМАН ПІДХОМНИЙ – зварювальник ДТЕК «Бурштинська ТЕС»

«Думаю, це – моє покликання, я то люблю. Я люблю метал, взагалі люблю з металом працювати. Думаю, я попав куди треба. Я був в Ладижині я приймав участь, потім в Бурштині, ну і це третій раз. В Ладижині друге місце зайняв, в Бурштині перше місце».

 

Електрозварника Дмитра Сміхуру на створення вишитого рушника надихнула мама. Чоловік щороку змагався за першість серед зварників Добротвірської ТЕС і переміг. Тепер демонструє вміння на національному рівні. Каже, тут відчув, що таке справжня конкуренція. Втім, це неабияк мотивує.

 

ДМИТРО СМІХУРА – електрогазозварник ДТЕК «Добротвірська ТЕС»

«Людина удосконалюється, такі змагання дозволяють ознайомитись з іншими зварювальниками, поділитися опитом».

Філігранна майстерність зварника з Добротвірської ТЕС вразила журі. Дмитро Сміхура посів перше місце у номінації Креативність.

Окрім фахівця з Добротвора, кращими зварювальниками стали спеціалісти ДТЕК Запорізька ТЕС з міста Енергодар. А найшвидше дефекти в металі виявляла команда ДТЕК «Бурштинська ТЕС».

 

БОРИС ЗАГОРОВСЬКИЙ – зварювальник ДТЕК «Бурштинська ТЕС»

«Перше місце, я вважаю, що це – не є самоціль, головне – зустрітися з колегами, поговорити, обмінятися досвідом, получити якісь нові враження. Особлива вдячність організаторам конкурсу, все було на найвищому рівні».

 

Організовують конкурс професійної майстерності для фахівців ДТЕК уже вчетверте. Цього разу кількість учасників найбільша.

СЕРГІЙ КУРИЛЕНКО – директор з генерації електроенергії ДТЕК «Енерго»

«В этом году впервые конкурс у нас открытый, участвуют и шахтеры, и машиностроители. И даже ребята из профессиональных лицеев. Кто знает, может быть мы сделаем этот конкурс и пригласим с других генераций участников. Посмотрим на следующий год».

 

Керівники ДТЕК певні: професійні змагання важливі не лише, аби підвищити кваліфікацію працівників, а й для популяризації професії серед молодого покоління.

 

Залишити відповідь