Цікаве

Про дружбу України та Лівану


Представники християнської спільноти Лівану побували цими вихідними у Львові. Відсвяткувати день Святого Маруна – покровителя ліванських католиків – у місто Лева їх запросили народні депутати Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Михайло Цимбалюк і Сергій Соболєв.

У рамках цієї зустрічі відвідали церкву Покрови пресвятої Богородиці. Там разом зі львівськими священниками провели невелике богослужіння.

Опісля Михайло Цимбалюк та Сергій Соболєв показали ліванській делегації родинний центр «Покрова». Це дитячий будинок, побудований за добровільні пожертви вірян. Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» також підтримує сиротинець.

Михайло Цимбалюк – народний депутат України (ВО «Батьківщина»)

«Ми долучилися до цієї акції. І народний депутат Сергій Соболєв, і ми спільно проводимо ці заходи і хочемо, щоб наші гості більше побачили місто, аби зародилася не тільки дружба між конфесіями, церквами, а щоб  ми теж думали і про економічну співпрацю».

А економічна співпраця між Україною та Ліваном щороку набирає обертів. Великою мірою цьому сприяють міцні зв’язки між християнськими релігійними громадами держав. Цього разу досвід створення молодіжного центру, де діти не лише живуть, а й здобувають професію, переймали ліванські гості. Українська ж делегація також нещодавно побувала у Лівані.

Сергій Соболєв – народний депутат України ВО «Батьківщина»

«Це дуже цікаво, коли в оточенні мусульманського світу є такий острівець християнства, який є в Лівані. Ми зустрічалися з патріархом Лівану, були зустрічі з президентом, прем’єром, головою парламент».

Саме з таких коротких візитів розпочинається економічно вигідна та довговічна співпраця між державами, переконані народні депутати України. І розвивати її необхідно не лише у напрямку Європи, а й по всьому світу.

Михайло Цимбалюк – народний депутат України (ВО «Батьківщина»)

«В нас існує «Товариство дружби» і ми думаємо, що такі співпраці потрібно розширювати з усіма країнами світу. Тому що, на жаль, українці сьогодні в пошуках кращого життя є по світах майже в кожній державі».

Товариство дружби парламентів Лівану та України вже три роки очолює Сергій Соболєв. Народний депутат України наголошує, доля обох країн схожа, адже Ліван також потерпав від зовнішньої агресії.

Сергій Соболєв – народний депутат України ВО «Батьківщина»

«Це дуже такий символізм того, як країна яка була розколота дуже багато років через зовнішні впливи, змогла об’єднатися – це теж приклад і політичний і, без сумніву, це приклад економічної співпраці».

Представники ліванських християнських громад одне з найважливіших свят своєї країни відзначили у Львові вперше.

Залишити відповідь