Новини

ЗСУ не має чим збивати ракету Х-22, якою росіяни влучили в будинок у Дніпрі – Командування

В ЗСУ немає вогневих засобів здатних збивати ракети Х-22, яка влучила в одну з багатоповерхівок у Дніпрі. З початку воєнної агресії РФ по території України було випущено понад 210 ракет цього типу. Жодну – не вдалося знищити засобами ППО.

Про це повідомив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук.

Зазначається, що 14 січня із п’яти дальніх бомбардувальників Ту-22м3 ВКС РФ по території України було випущено п’ять крилатих ракет Х-22. Пуски здійснювались із Курської області та з акваторії Азовського моря.

Одна із ракет Х-22, запущена з району Курської області близько 15:30, влучила в багатоповерхівку у Дніпрі (по вул. Набережна Перемоги).

Радіолокаційними засобами виявлено приблизне місце запуску, висота, швидкість польоту. Жодних сумнівів, що це була саме ракета Х-22 – немає.

Микола Олещук наголошує, у Збройних Силах України немає вогневих засобів, здатних збивати даний тип ракет. З початку воєнної агресії росії по території України було випущено понад 210 ракет цього типу. Жодна – не збита засобами протиповітряної оборони.

Маса бойової частини Х-22 – близько 950 кг. Максимальна дальність – до 600 км.

«При застосуванні із великих відстаней відхилення від цілі може становити сотні метрів.

Лише зенітні ракетні комплекси, які у перспективі можуть бути надані Україні західними партнерами (йдеться про такі системи, як Patriot PAC-3 чи SAMP-T), здатні перехоплювати дані повітряні цілі».

Залишити відповідь