Правові консультації

Як визначається ступінь придатності до військової служби?


4 травня 2024 р. набрав чинності наказ Міністерства оборони України №262 від 27 квітня 2024 р. «Про затвердження Змін до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Цим наказом у новій редакції викладено розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві, а також відповідне пояснення щодо застосування статей розкладу хвороб і визначено таблицю додаткових вимог до стану здоров’я.

У зв’язку зі скасуванням статусу «обмежено придатний» встановлено в залежності від стану здоров’я такі ступені придатності до військової служби: «придатний», «непридатний з виключенням з військового обліку», «тимчасово непридатний з переоглядом через 6-12 місяців», а також «придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони».

У програмі – алгоритм визначення ступеня придатності до військової служби; які документи можуть підтверджувати стан здоров’я та ступінь придатності військовозобов’язаного чи військовослужбовця до військової служби.

«Правові консультації» з Ярославом Жукровським на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь