#прогроші

Лео Фукс


Зірка американської єврейської сцени – Лео Фукс народився 1911 року у Львові у сім’ї єврейських акторів. Тут минуло його дитинство і юність. Саме у нашому місті п’ятирічний Лео дебютував на сцені. Фукс перебрався до Варшави тільки наприкінці 20-х років, де він швидко став зіркою у знаменитому Варшавському єврейському Рев’ю Театрі.

Його талант помітив американський імпресаріо, Фукса запросили до Нью-Йорка, в театри Другої Авеню, нині вже не існуючого “єврейського Бродвею”. Він прибув до Нью-Йорка на початку 1930-х під час Великої депресії. 

***

Музична комедія (водевіль) стала справжнім покликанням Фукса. Незвичайні фізичні дані – його обличчя було ніби гумовим, дозволяючи йому ліпити гримаси не гірше за сьогоднішнього Джима Кері, танцювальні трюки він виконував не гірше за Чапліна – все це в поєднанні з акторським талантом і професійною майстерністю забезпечило унікальну присутність Фукса на сцені. 

Газети писали, що вистави за участі Лео Фукса були фактично виставами одного актора. Справді, найчастіше Лео не тільки був актором-виконавцем, він також створював і режисирував спектакль. 

Він був у першій трупі відомого мюзиклу “Кабаре”. Фукс також грав в інших бродвейських виставах і голлівудських фільмах. 

Лео Фукс ніколи не забував, звідки його коріння. Його відомий водевіль “Галицький Ковбой” отримав величезний успіх під час гастролей у Лондоні. А знаменита пісня Фукса нa їдиш називалася “Галицький жартівник, тамада на єврейському весіллі”.

***

Його остання роль була у фільмі “Avalon”, в 1990-ті, за чотири роки до смерті. Помер великий актор у 1994 році. 

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь