Відомі львів'яни

Петро Радковець


Професійний львів’янин, батяр, який був завжди готовий до дощу, фацет, який знав, де розливають найфайніший квас у місті, поціновувач кави, який завше казав, що це процес, а не напій, найвідоміший і найвпізнаваніший екскурсовод – Петро Радковець народився 27 квітня 1964 року у Львові.

Він завше любив повторювати, що для екскурсії немає поганої погоди. Варто одягнути лише відповідний одяг.

Фішкою екскурсійних мандрівок безперечно були його образи і стиль. 

Радковець любив епоху 30-х років XX століття, за часи якої популярністю користувались капелюхи-мельоники, ляски, кварцові кишенькові цибульки…

***

На древніх вулицях Львова його часто можна було зустріти, він гармонійно вживався з атмосферою вулиць та будинків. Досліджував кожен закапелок міста, і з любов’ю передавав низку вражаючих історій туристам.

***

Його рекордна екскурсія тривала 20 годин. Але то було лише раз і більше він такого не практикував. Його групи переважно складалися з кількох осіб, аби усі слухачі були задіяні у дійстві.

***

У 2015 році став автором збірки казок для дітей, жанр якої започаткував з братом Іваном – це «Таємниці львівських левів». Також Радковці були ведучими телевізійних проєктів на історичну тематику,  авторами туристичних маршрутів Львовом та Заходом України, співавторами краєзнавчих розвідок «Загадки міста Лева».

***

Петро Радковець у рамках проєкту «Місто лікує» проводив безкоштовні екскурсії для військових, які лікувалися або перебували на реабілітації у Львові.  

***

Він вважався екскурсоводом номер один і навіть отримав від львівського магістрату ліцензійне посвідчення за таким номером.

***

Помер Петро Радковець раптово 4 лютого 2023 року. Поховали його на Личаківському кладовищі. 

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь