Цікаве

Обмін досвідом


Щоб потяг з Лісабона до Варшави проїхав безперешкодно, безпечно і витратив якнайменше енергії.

Науковці, залізничники і виробники спеціалізованої продукції з України та Польщі ділилися досвідом на міжнародній науково-практичній конференції «Енергооптимальні технології, логістика та безпека на транспорті» у Львові.

Дослідили, що транзит на залізниці в Україні зменшився втричі. Як наслідок ми недоотримуємо 900 мільйонів гривень.

Олександр Пшінько – ректор Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

«Ми не можемо зараз пропускати напряму потяги із Казахстану, Узбекистану, Китаю через Україну. Ми робимо так – Білорусія, а потім Україна, тобто кидаємо такий гак додатковий».

Експерти наголосили, що у Львівського представництва Укрзалізниці також є прогалини в роботі. Зокрема, не всюди прокладені електромережі. Натомість Володимир Крот запевнив, що він працює, аби виправити цей недолік.

Володимир Крот – в.о. директора регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»

 «Від Львова до Івано-Франківська і до вантажної станції Хриплин сьогодні колія не електрифікована і там використовуються тепловози. Тепловозний рух набагато дорожчий від електровозного, тому що дизельне паливо набагато дорожче, ніж електроенергія».

Як впроваджувати європейські стандарти? Досвідом поділилися і польські колеги. Керівник компанії, що здійснює сертифікацію на залізничному транспорті зазначив: відповідно до євростандартів залізнична продукція має проходити як добровільну, так і обов»язкову перевірку. Однак в Україні здійснюють лише добровільну. Для обов’язкової – поки розробляють законопроект. Хоча її, зазначають експерти, потрібно втілювати якнайшвидше.

Павел Кахурскі – керівник відділу поїздів польської компанії «TÜV Rheinland»

 «Україна отримає інструкцію про те, які напрямки потрібно втілити, щоб поїзд був безпечний, переданий до експлуатації, легкий в обслуговуванні, енергетично ефективний і якісний. І всі ці кроки ведуть до того, що транспорт, який пройде обов»язкову сертифікацію буде безпечнішим».

Вже другий рік поспіль виробник колійних скріплень ТОВ НВП «Корпорація КРТ» є партнером конференції залізничників у Львові. Все – заради обміну досвідом з міжнародними партнерами та вдосконалення своєї продукції.

Вадим Сахаров – директор ТОВ НВП «Корпорація КРТ»

 «Основний стандарт європейський, який стосується залізниці, для нас цікавий той, який стосується верхньої будови колії, тому що ми випускаємо скріплення. У Європі зовсім інші вимоги. Якщо в нас прилади використовуються механічні, де є людський фактор, то в Європі вони повністю від цього відходять».

Другий рік поспіль ініціатором та організатором конференції колійників у Львові є Львівська філія Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка Лазаряна. Загалом захід зібрав 90 учасників з України та Польщі. Традицію обмінюватися досвідом у сфері залізничного транспорту планують зробити щорічною

Залишити відповідь