Байден і Шольц обговорили у Білому домі допомогу Україні

Фото: CNN

Президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрілися в п’ятницю в Білому домі, де обидва лідери високо оцінили підтримку України країнами один одного.

Про це пише CNN, повідомляє Європейська правда».

«Ви активізувалися і надали критично важливу військову підтримку, і ви знаєте, я б сказав, що крім вашої військової підтримки, моральна підтримка, яку ви надали українцям, була глибокою. І ви стали рушієм історичних змін у себе вдома – збільшення витрат на оборону і диверсифікація від російських джерел енергії – я знаю, що це було нелегко, дуже важко для вас», – сказав Байден, зазначивши, що вони рухалися «пліч-о-пліч» у підтримці Києва.

Шольц заявив, що Німеччина буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

«Це дуже, дуже важливий рік через дуже небезпечну загрозу миру, яка походить від вторгнення Росії в Україну, і дуже важливо, що ми діяли разом, що ми організувалися і зробили все можливе, щоб ми могли надавати необхідну підтримку Україні протягом усього цього часу», – сказав Шольц.

На початку цього року Німеччина і США не могли дійти згоди щодо відправки танків в Україну, але обидві країни зрештою оголосили про плани відправити важку техніку після інтенсивного тиску на Берлін і тривалої дипломатії між Берліном, Вашингтоном та іншими європейськими союзниками.

Нагадаємо, США офіційно оголосили про новий пакет військової допомоги Україні у розмірі 2 млрд доларів, до якого увійдуть боєприпаси до HIMARS, гаубиць і Bradley та інше обладнання.

Новини