Британська розвідка: РФ не має переваги в повітрі, все частіше втрачає бойові вертольоти


Британська розвідка стверджує, що РФ все частіше вдається до високоризикованих вертолітних місій для безпосередньої підтримки військ у бою.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії, пише «Європейська правда».

Так, британська розвідка наводить дані про втрати Росії серед вертольотів Ка-52. За її даними, з моменту вторгнення в Україну було зафіксовано щонайменше 23 підтверджені знищення російських ударних вертольотів. Це становить понад 25% діючого парку російських ВПС, який налічує 90 Ка-52, і майже половину загальних втрат російських вертольотів в Україні, кажуть у Міноборони Британії.

Російські ударні вертольоти, ймовірно, особливо постраждали від українських переносних зенітно-ракетних комплексів, оскільки часто працюють в умовах меншого прикриття з боку бойових літаків, ніж це передбачено російською військовою доктриною.

«Росія все ще не в змозі підтримувати достатню перевагу в повітрі для того, щоб надійно здійснювати ефективну авіаційну підтримку поблизу лінії фронту, а її артилерійські боєприпаси закінчуються» – йдеться в огляді.

«Російське командування, ймовірно, все частіше вдається до виконання високоризикованих бойових вертолітних місій як одного з небагатьох доступних варіантів забезпечення безпосередньої підтримки військ у бою» – стверджує британська розвідка.

Нагадаємо, 24 жовтня українські протиповітряні сили збили три вертольоти Ка-52.

Новини