Британська розвідка розповіла, чим РФ прикриває Кримський міст від атак дронів

Фото: росЗМІ

Росія прикриває Кримський міст за допомогою фізичного бар’єру, ППО та низки інших засобів, сподіваючись захистити його від нових українських ударів.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії про війну від 1 вересня, пише «Європейська правда».

Британська розвідка констатує, що Керченська протока є «слабкою ланкою» російської логістики для угруповань військ в окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей, оскільки у цьому Росія дуже залежить від Кримського мосту і поромів.

«Росія використовує широкий спектр засобів пасивного захисту, як генератори диму і підводні бар’єри, поруч із активними засобами – як системи ППО, щоб підвищити стійкість цієї переправи і знизити ризики від майбутніх ударів. Такі масштабні заходи обумовлює важливість цього мосту і для логістики, і як символу російської окупації».

Розвідка пише, що супутникові знімки від 29 серпня підтверджують, що росіяни створили довкола мосту підводний бар’єр із затоплених кораблів і захисних бонів, сподіваючись таким чином захистити його від морських безпілотників.

«У південній частині мосту це кілька суден на відстані 160 метрів. Вони розташовані у тому ж місці, де 17 липня сталися атаки українських дронів «Морський малюк».

Нагадаємо, у вересні 2022 року ВМФ Росії кілька днів випробовували на баржах цілі-обманки, ймовірно готуючись захищатись так від ракет з радіолокаційним наведенням.

Інші заходи для захисту мосту включають генератори димової завіси. Такі випробовували, зокрема, 24 травня 2023 року, а 12 серпня задіяли для прикриття мосту.

Раніше розвідка відзначила зростання ролі морських дронів у російсько-українській війні, а також розповідала, що поцілений у порту Новоросійська великий десантний корабель «Олєнєгорський горняк» став найбільшим серйозно пошкодженим військовим судном РФ після потопленого крейсера «Москва».

оренда квартири Львів

Новини