Чорноморський флот РФ втрачає контроль над Чорним морем – розвідка Британії

Фото: росЗМІ

Британська розвідка вважає, що після успішних українських ударів Чорноморський флот РФ не зможе мати в акваторії Чорного моря такий контроль, як раніше, і буде менш безпечно почуватися у портах.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії від 26 вересня, пише «Європейська правда».

Розвідка констатувала, що останніми тижнями Чорноморський флот РФ зазнав низки серйозних атак, кульмінацією яких стали удари по штаб-квартирі 20 і 22 вересня.

«Фізична шкода для ЧФ РФ майже точно серйозна, але локальна. Флот майже точно зберігає спроможність виконувати свої основні завдання воєнного часу – завдання ракетних ударів і локального патрулювання.

Проте ймовірно, що його здатність здійснювати ширше патрулювання у регіоні і забезпечувати де-факто блокаду українських портів надалі зменшиться. Також ЧФ РФ ймовірно має погіршену здатність захищати свої об’єкти в порту і проводити рутинне обслуговування», – зазначають аналітики.

Британська розвідка додає, що українські атаки поставили Росію у ситуацію, коли їй доводиться реагувати на дії противника, та демонструють, що українські військові здатні поставити під сумнів символічну і стратегічну «проєкцію сили» Росії, яку їй забезпечує контроль над Севастополем.

В одному з попередніх оглядів розвідка Британії зазначила, що російські локальні контратаки на фронті часто виявляються провальними.

оренда квартири Львів

Новини