Десантний корабель РФ зруйновано, а на відновлення субмарини треба роки – розвідка Британії


Підводний човен «Ростов-на-Дону» та десантний корабель «Мінськ», які перебували в Севастополі на ремонті в сухих доках, отримали критичні ушкодження у результаті удару України.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії 15 вересня, пише «Європейська правда».

«Незважаючи на те, що Міністерство оборони РФ применшує ступінь пошкодження кораблів, з відкритих джерел відомо, що «Мінськ» майже напевно був функціонально зруйнований, а «Ростов», швидше за все, зазнав катастрофічних ушкоджень».

Аналітики вважають, що будь-які зусилля з повернення підводного човна до ладу, ймовірно, займуть багато років і коштуватимуть сотні мільйонів доларів.

До того ж, складне завдання з вилучення уламків з сухих доків, найвірогідніше, виведе їх з ладу на багато місяців. Це поставить перед Чорноморським флотом серйозне завдання щодо підтримки суден в робочому стані.

«Втрата «Ростова» позбавляє Чорноморський флот» одного з чотирьох підводних човнів із крилатими ракетами, які відігравали важливу роль у завданні ударів по Україні та проєктуванні російської могутності на Чорне море та Східне Середземномор’я», – зазначають в огляді.

Напередодні у Міноборони Британії прокоментували перше в історії України завантаження української АЕС неросійським ядерним паливом.

оренда квартири Львів

Новини