F-16 вже сідав на українські аеродроми, маємо досвід його експлуатації – командувач Повітряних сил

Фото: Повітряні сили

Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук зазначив, що Україна має досвід експлуатації західного винищувача F-16, оскільки він сідав на наші аеродроми.

Про Олещук розповів в інтерв’ю в ефірі національного телемарафону, пише Українська правда.

«Літак F-16, він був в Україні. Він сідав на наших аеродромах, ми проводили спільне навчання з пілотами F-16, і в нас є досвід експлуатації, відповідно, літака F-16. Я думаю, це суттєво».

За його словами, зараз Україна займається підготовкою злітно-посадкових смуг. «Ми проводимо відповідну реконструкцію, ми покращуємо покриття, покращуємо інфраструктуру аеродромів, ми будуємо нові захисні споруди», – повідомив командувач.

«І я думаю з моменту набуття Україною літаків, ми зможемо їх прийняти», – зазначив Олещук.

Нагадаємо, у квітні 2023 року речник Повітряних сил Юрій Ігнат повідомляв, що американські винищувачі були на аеродромах Україні ще до вторгнення Росії, зокрема, у 2012 та 2018 роках. «У нас є десятки різних аеродромів – оперативних, штатних, які можна використовувати для польотів цієї авіації», – зазначав він.

Перед цим міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти вже розпочали навчання на західних винищувачах F-16, мінімальний термін підготовки складає 6 місяців.

оренда квартири Львів

Новини