Канада готова посилити свою роль в антикорупційних проєктах в Україні – посол

Фото: RISU

Канада хоче посилити свою роль в антикорупційних проєктах в Україні, зокрема, беручи участь у навачанні суддів і судових аудиторів.

Про це заявила нова посол Канади в Україні Наталка Цмоць в інтерв’ю канадському виданню The Globe and Mail, пише Українська правда.

«Вони (українці – ред.) визнають, що це дуже важлива реформа; вони знають, що це одна з умов вступу до ЄС».

Цмоць прибула до Києва 15 серпня. Вона зазначила, що сподівається мати повну команду з 22 дипломатів на місці до жовтня.

«Їхні обов’язки варіюватимуться від оцінки проєктів з розмінування до фінансування програм, які можуть допомогти жінкам зайняти місця в політиці й бізнесі, звільнені чоловіками, відправленими на фронт. Її співробітники також підтримуватимуть зусилля канадських експертів з атомної безпеки, які допомагають українським колегам запобігти екологічній та ядерній катастрофі на електростанціях, які може спричинити війна», – пише видання.

Посол відзначила, що, за словами західних союзників, Україна досягає прогресу в своєму контрнаступі, який повторює військову тактику НАТО, спрямовану на обмеження людських втрат.

«Вони (українці – ред.) відступають, коли це необхідно, на відміну від Росії, яка веде бойові дії як у м’ясорубці», – сказала вона.

Цмоць також розповіла, що мала моторошне відчуття дежавю, коли приїхала до Києва в серпні. Вона побачила так багато місцевих жителів із відсутніми кінцівками, що це нагадало їй про роботу в Україні в 1990-х роках, коли до нової незалежної країни повернулися тисячі солдатів з війни Радянського Союзу в Афганістані.

Нагадаємо, 24 серпня Міністерство закордонних справ Канади повідомило, що новою очільницею дипломатичного представництва Канади в Україні стане Наталка Цмоць.

оренда квартири Львів

Новини