Лубінець: Має бути тільки придатний до війсьової служби, або – не придатний

Фото: Еспрсео

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець запропонував Раді нацбезпеки та оборони прибрати формулювання «обмежено придатний», врегулювавши питання придатності або непридатності до служби через військові професії.

Про це заявив Лубінець в ефірі телемарафону, пише Українська правда.

«Щодо рішення «обмежено придатний». Ми зафіксували дуже багато випадків, коли через корупційну складову були видані довідки громадянам, які не мають вад, не мають проблем зі здоров’ям, як «непридатні», а громадянам України, які мають відкриті проблеми зі здоров’ям, є багаторічні діагнози, їм видали оці довідки «обмежено придатний». Це потребує врегулювання.

Це було окремо заслухано на засіданні Ради нацбезпеки і оборони в присутності президента та членів РНБО, я там, в тому числі, доповідав. І рішення таке, що треба прибрати це «обмежено придатний». Громадянин України повинен або бути придатний до виконання військової служби, або не придатний.

Якщо він в силу свого здоров’я непридатний до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій, у нього є, наприклад, проблеми з хребтом, він може бути в штабі або в складі ракетних військ, займатись військовим напрямком IT. Все це треба врегулювати.

Я дав рекомендацію на РНБО, що питання «обмежено придатний», «непридатний» чи «повністю придатний» треба врегулювати через військові професії».

За словами омбудсмена, громадянину треба чітко показати: «якщо він придатний, але в нього є проблеми зі здоров’ям, то він придатний для проходження служби в таких-то військах, які, наприклад, не пов’язані взагалі з передовою».

Лубінець зазначив, що проходження ВЛК має бути максимально цифровізовано, «електронні бази повинні бути доступні як для громадян, так і для лікарів, так і для таких інституцій як моя, які здійснюють парламентський контроль».

Нагадаємо, Володимир Зеленський 30 серпня за підсумками засідання РНБО повідомляв, що ухвалено рішення провести комплексну перевірку обґрунтованості ухвалених в період із 24.02.22 року рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями.

Як стало відомо, Міністерство оборони розширило перелік придатних до військової служби. Крім того, визначено, що відтепер одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби ВЛК має приймати постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що МОЗ та правоохоронні органи перевірять видані після початку повномасштабного вторгнення рішення ВЛК про обмежену придатність до військової служби.

оренда квартири Львів

Новини