Мінус два символи радянської влади. Як відбувається декомунізація на території Львівщини  

Фото: ЛОВА

Червоних маркерів комунізму позбулись у Мостиськах та Малневі. В планах Львівської обласної військової адміністрації до кінця 2023 року завершити  процес декомунізації.

Як зазначили журналісти програми «ОЧІ» на «Першому Західному»,  навіть намальована поверх військової форми вишиванка не врятувала пам’ятник радянському солдату у Малневі. Від нього в селі залишилась лише купка піску. Також мешканці  вирішили декомунізувати стелу з іменами полеглих односельців, що  розташована поряд. На ній напис «Велика вітчизняна» замінять на «Друга світова».

«Вдячний органам влади, що прийняли таке рішення знести всі ці пам’ятники тоталітаризму», – сказав місцевий житель Степан Гусак.

Символ радянської епохи у кузові вантажівки покинув Малнів.

«Ми будемо зберігати їх на території нашого комунального підприємства. Пізніше перенесемо їх до обіцяного Музею епохи тоталітаризму, який планується на території Львівської області», – пояснив секретар Мостиської міськради Олег Макар.

Фото: ЛОВА

На території Мостиськ також стало менше радянських монументів. Його комунальники підв’язали тросами, а потім завдяки екскаватору зняли з постаменту. Це був пам’ятник жінці у скорботі, яка тужить за НКВСівцями, які поховані поруч.

«На цьому полі поховані власне «енкеведисти», які підірвалися на машині. Оскільки радянська влада «стовпила» всюди свою територію , то їх і поховали не за християнським звичаєм на кладовищі, а в центрі міста біля школи», – спеціаліст відділу культури Мостиської міської ради Ірина Химка.

Місцева влада планує останки НКВСівців ексгумувати і перепоховати на старому кладовищі. В Мостиській громаді залишилось ще 5 радянських постаментів. Їх теж приберуть в межах обласної програми з декомунізації та дерусифікації.

«Процес рухається, десь  півтори сотні ще є. Деякі громади чекають Божого змилування, деякі працюють. Але процес запущений, я думаю, до кінця року ми вийдемо на нуль цих пам’ятників», –  розповів член комісії з декомунізації та дерусифікації Львівської ОВА Олег Радик.

Наступний «пам’ятникопад» має відбутись у селі Черневе.

оренда квартири Львів

Новини