Повернення «вишок Бойка» символізує, що РФ втрачає свої позиції у Чорному морі – Михайло Притула

Фото: novynarnia

Підрозділи Головного управління розвідки повернули під контроль України так звані «Вишки Бойка» у Чорному морі. Йдеться про бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш». Для цього розвідники провели унікальну спецоперацію.

Про її важливість в ефірі програми «Головне за день на «Першому  Західному» розповів полковник контррозвідки в запасі Михайло Притула.

«Фактично третина Чорного моря перекривається з цих вишок. Росія дивилась на них не стільки, як на місце видобування корисних копалин, а швидше, як на спосіб не дати Україні добувати корисні копалини», – говорить ексрозвідник.

Повернення «вишок», на його думку, має більш символічне значення.

«Ці вишки фіксують той факт, що Україна відігнала російський флот кудись «за поребрік» і він боїться носа висунути, бо всюди плавають українські дрони. Це, безумно, заслуга агентів Буданова, які працюють у цій ділянці Чорного моря.  Військова розвідка показує свою силу і загнала розхвалений Чорноморський флот кудись до Новоросійська. Те, що розвідка провела таку операцію – це дуже символічно. Для росіян також. Це символ того, що вони втрачають свої позиції у Чорному морі», – зазначає Михайло Притула.

За його словами, подія важлива і з геополітичної точки зору, бо Україна показала всьому світу, що спроможна відігнати весь Чорноморський фронт.

«Вишки Бойка» – це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. Росія окупувала їх у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. Зокрема, як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС.

оренда квартири Львів

Новини