Пригожин почав інформаційну операцію з дискредитації інших ПВК – ISW

Фото: росЗМІ

Наявність повноважень у Євгена Пригожина щодо підрозділів, які підпорядковуються Міністерству оборони РФ, говорить про те, що засновник ПВК «Вагнер» зміг повернути собі деяку прихильність Кремля

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Євген Пригожин «почав інформаційну операцію з підриву довіри до російських приватних військових формувань, пов’язаних з державою», вважають експерти інституту.

Зокрема, Пригожин заявив, що відвідав позиції підрозділів «Потік» і «Олександр Невський». Їх Пригожин охарактеризував як «мікро-ПВК». 24 квітня засновник «Вагнера» різко розкритикував поганий стан цих підрозділів.

В інституті зазначили, що, згідно з відкритими даними, батальйон «Потік» є одним із трьох добровольчих загонів держкомпанії «Газпром». Батальйон також є аналогом Російського державного бойового резерву («БАРС»). Батальйон «Потік» підпорядковується ПВК «Редут» Міноборони РФ.

«Пригожин заявив, що ці підрозділи мають прикривати фланги «Вагнера», і запитав, як ці підрозділи можуть вести бойові дії, якщо в них немає належного постачання та озброєння. Пригожин також розкритикував загальне поширення подібних ПВК, що, ймовірно, свідчить про те, що він розглядає ці нові структури як конкурентів «Вагнера», – повідомляється у звіті.

Заяви Пригожина, підсумовує ISW, вказують на те, що «Вагнер» має повноваження щодо підрозділів, які належать російському МО, що, у свою чергу, свідчить про те, що Пригожин повернув собі деяку прихильність Кремля.

оренда квартири Львів

Новини