Радянські «Куби» будуть стріляти американськими ракетами, – військовий експерт

Фото: «Аеротехніка-МЛТ»

Окрім 13 винищувачів МіГ-29 Словаччина передасть Україні частину своїх зенітно-ракетних комплексів «Куб». І хоча це стара радянська техніка, яка була знята з виробництва ще у 1983 році, однак вона цілком може стати в пригоді українцям.

Так вважає військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«Польща, наприклад, змогла адаптувати ці ЗРК до таких цікавих ракет як RIM-7 Sea Sparrow.А це ракети середнього радіусу дії. Вони діють на 30 км та мають здатність знищувати об’єкти по висоті до 15 км. Таким чином старий радянський, здавалося б, не придатний для війни комплекс використовує сучасні західного зразку ракети. Я думаю, ті комплекси, які нам передають будуть мати можливість використовувати ракети Sea Sparrow», – впевнений Олександр Коваленко.

Він нагадав, що раніше вважалось, що ці ракети будуть використовуватись ЗРК Бук. Тобто, Україна збільшила кількість комплексів, які зможуть стріляти ефективними ракетами.

Крім того, аналітик впевнений, що за винищувачами МіГ-29 підуть і літаки F-16. Просто це проміжний етап, який був з танками: спершу нам передали радянські танки Т72 М1.

«Зараз дискусія про надання західної авіації продовжується на високому рівні. Але якщо є можливість надавати літаки, які ми можемо використовувати зараз і є пілоти, якими ними володіють на рівні асів, то чому б ні?», – додав аналітик.

Новини