РФ розпочала війну в Україні з благословення Китаю – генерал-лейтенант СБУ у відставці

Фото: Lb.ua

Попри те, що Китай висловлює чимало псевдомиротворчих заяв, він залишається ключовою ланкою у так званій «осі зла»: Росія-Китай-Іран-Північна Корея-Сирія.

Китай дав свою мовчазну згоду на повномасштабне вторгнення, що відбулося одразу після закінчення Оліпмійських ігор та продовжує активно стежити за усіма геополітичними змінами.

Про це у програмі «Головне за день» на ТРК «Перший Західний» розповів Григорій Омельченко, Герой України, генерал-лейтенант СБУ у відставці.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: 24 Канал

– Китайський посол у Франції підняв питання суверенітету країн колишнього Радянського Союзу. Він сказав, що колишні республіки нібито не мають статусу в міжнародному праві. Чи могла ця війна бути інспірована Китаєм? І чи не випробовує зараз Китай терпеливість Європи?

– РФ на чолі із злочинцем Путіним розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з «благословення» Китаю, зокрема керівника КНР Сі Цзіньпіна або з його мовчазної згоди.

Нагадаю кілька фактів. 4 лютого минулого року Путін прибув до Китаю на відкриття Олімпійських ігор. Зустрівся із Сі Цзіньпіном. Тоді вони зробили спільну міжнародну заяву, в якій виступили проти розширення НАТО на Схід, проти створення військового союзу Велика Британія-Австралія-США. Говорили про безпекові заходи для РФ та Китаю і «мир, дружбу, жвачку» між КНР та РФ.

Тоді ж Путін запевнив Сі Цзіньпіна у тому, що розпочне «спеціальну військову операцію» після Олімпійських ігор та завершить її впродовж 3-5 днів. До речі, Олімпійські ігри проходили впродовж 4-20 лютого. Повномасштабне вторгнення розпочалося 24 лютого.

Путін на Олімпіаді в Китаї. Фото: росЗМІ

Згадайте також літні Олімпійські ігри 8-24 серпня 2008 року, які теж проходили в Китаї. З відкриттям цих ігор РФ робить провокацію і військове вторгнення в Грузію. Захоплює 20% території Грузії. Танки зупинилися буквально за 20-25 км від Тбілісі. Ви пам’ятаєте візит п’яти європейських керівників: президента Віктора Ющенка, покійного Леха Качинського і трьох керівників країн Балтії, який врятував Грузію.

Колона чеченського батальйону «Восток» у Цхінвалі. Фото: Радіо Свобода

Окрім того, хочу нагади про Олімпійські ігри у Сочі, що проходили впродовж 7-23 лютого 2014 року. За два дні до їх закінчення, а саме 20 лютого, Путін починає військову спецоперацію, так звану гібридну війну по захопленню Криму.

Для того, щоб зробити висновки чи висунути робочу версію, я завжди збираю докази. Хочу звернути вашу увагу на події, що розпочалися із витоком секретної інформації з Пентагону (що це було будемо знати, приблизно, в кінці травня). Тоді у пресі з’явилося повідомлення. Американці буцімто заявили, що згідно з розвідданими, Китай збирається постачати РФ зброю. США здійснили «профілактичний хід». Розвідка США знала, що в Росію іде важка зброя: чи артилерійські снаряди, чи ракетні установки або артилерійська ствольна артилерія, а також боєприпаси та інші речі, зокрема, обмундирування, бронежилети тощо.

Після візиту Путіна в Іран, Іран починає постачати в РФ «Шахеди». Тоді ж постало серйозне питання щодо поставок балістичних ракет.

За цей весь час Північна Корея поставила РФ не лише дрони. Зокрема, понад 350 тисяч штук артилерійських снарядів і більше як 1 мільйон боєкомплектів до автоматів, кулеметів тощо.

І, раптом, Китай виступає з «мирною ініціативою». А тепер відбулася заява посла Китаю у Франції.

В разі відкликання посла Китаю у Франції, на нього чекає ув’язнення або страта

– Проте зрозуміло, що без дозволу чи вказівки зверху у Китаї не буде діяти жоден державний чиновник?..

– Саме так. Адже Китай – це авторитарний комуно-фашиський режим. Посол у ній – не просто посадова особа. Це – представник країни Ради Безпеки ООН і ядерної держави, яка за потенціалом є другою у світі.

Як на мене, Сі зробив гарну політичну провокацію: якою буде реакція Західної Європи?

Згадаймо, коли посол Китаю Лу Шайє дав інтерв’ю? Тоді, коли президент Франції Еманнуель Макрон повернувся із Китаю і дав своє. На заяви Макрона була гостра критика колег з Європейського Союзу.

Фото: РБК-Україна

– Складається враження, що у Франції вони знайшли саме ту слабку ланку, по якій можна бити, щоб розколоти єдність Європейського Союзу?

– Реакція була лише після того, як представники Європейського Союзу почали вимагати, щоб оголосити посла Китаю персоною нон ґрата і вислати з Європи. Реакція офіційного Китаю пролунала через дві доби. В таких випадках – це велике запізнення. Однак цього не зробили ні міністр закордонних справ, ні його перший заступник чи хтось з політбюро Комуністичної партії Китаю. Цю місію доручили речниці МЗС Китаю Мао Нін, яка й заявила, що Китай поважає суверенітет і територіальну цілісність країн.

Якщо посадова особа Китаю робить подібний вчинок, подібну заяву, як це зробив посол, за китайським законодавством вона вчиняє злочин. У разі його відкликання і повернення в Китай, його б загрожували довічне ув’язнення, або страта. Щорічно у Китаї за різні державні злочини, хабарництво страчують по кілька тисяч чоловік. Для китайців це не проблема.

Фото: Фокус

«Це – війна цивілізаційного вибору: демократія або авторитаризм»

– Поговоримо про лінію нашого фронту. Росіяни – в очікуванні українського контрнаступу. Вони його бояться. Всі зливи секретної інформації і заяви з боку китайців це – намагання врятувати їх від ганьби. Зважаючи на це, як розгортатиметься ситуація на фронтах?

– Не можу відповідати на це питання. Про ситуацію на фронтах повинні говорити виключно офіцери прес-служби, уповноважені на це особи, керівники Генерального штабу, головнокомандувачі чи інші офіційні особи.

Перемога у цій війні, це не лише історична неминучість. Це не лише – національно-визвольна війна українського народу проти колонії, в якій вона перебувала понад 350 років. Це – війна цивілізаційного вибору: демократія або авторитаризм.

Скрін з відео: Перший Західний

Розмовляли Ніна Сукач, Стас Гордієнко

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини