Санкарі зі Львова на Олімпіаді-22 показали найкращий результат України за 16 років

Україна показала найкращий результат за останні 16 років на Зимових Олімпіадах у двійці в санному спорті. Львів’яни Ігор Стахів та Андрій Лисецький посіли 15-е місце у Пекіні.

Змагання у двійках були передостанніми на Олімпіаді-2022. Закриватимуть програму олімпійського турніру з санного спорту команди, у тому числі й збірна України, повідомляє Суспільне Спорт.

Стахів та Лисецький дебютували на Олімпійських іграх. У рейтингу Кубка світу з санного спорту український екіпаж посідав 20-е місце.

На Олімпіаді-2022 змагалися 17 парних екіпажів. Тож, українці мали шанси для того, щоб показати найкращий результат за останні 16 років: востаннє у топ-15 український екіпаж фінішував на Іграх у Турині – Андрій Кісь та Юрій Гайдук посіли 14-е місце.

Покращити результат Кіся та Гайдука дебютантам Олімпіади-2022 не вдалося. Але топ-15 українські санкарі замкнули.

Регламент змагань у двійках передбачав два заїзди. На відміну від виступів у одиночних чоловічих та жіночих турнірах, кількість заїздів була меншою (два замість чотирьох). Крім того, Стахів та Лисецький брали участь в обох заїздах.

У першому заїзді український екіпаж показав 14-й результат. І зміг виїхати з однієї хвилини: з результатом 59.983 секунд Стахів та Лисецький випередили екіпажі з Словаччини, Чехії та Китаю.

Піднятися на 13-е місце Стахіву та Лисецькому було непросто: відставання від румунських санкарів складало 0.3 секунди. А ось захистити 14-е місце ще треба було: перевага над Словаччиною складала лише 0.16 секунди.

У другій спробі українським санкарям не вдалося покращити свій результат. А ось словаки Томаш Ваверчак та Матей Змій виступили суттєво краще і навіть випередили представників Румунії.

У підсумку Стахів та Лисецький посіли 15-е місце з відставанням у 3.5 секунди від олімпійських чемпіонів з Німеччини Тобіаса Вендля та Тобіаса Арльта. Ті, у свою чергу, випередили інший німецький екіпаж у складі Тоні Еггерта та Саші Бенекен.