Школярі Львівської громади з 1 вересня будуть навчатись без гаджетів – Андрій Закалюк

Фото: runaruna

Львівським школам рекомендують обмежити використання мобільних телефонів учнями під час навчання. Перед уроком діти будуть здавати свої гаджети і забирати після закінчення уроку. Таку рекомендацію управління освіти Львівської міської ради надіслало закладам середньої загальної освіти Львівської територіальної громади. Обмеження не стосується смарт-годинників або кнопкових мобільних телефонів.

Про це в програмі «АНТИтокШОУ», яка стартувала на  «Першому Західному» 31 серпня, розповів керівник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк.

«Перше питання, яке завжди стояло перед вчителями: чи здатні ми проконтролювати час, особливо дітей початкових класів? Мова не йде про зв’язок. Треба розвести поняття зв’язку: кнопковий телефон, смарт-годинник і гаджету: Youtube, соцмереж, бо це трохи  різні речі. Чи здатні ми з вами, коли дитина перебуває 6-7 годин в школі, контролювати  контент, який вона дивиться? Не здатні.

Друге. Наше рекомендація  – це не просто рішення, яке ми вигадали. Ми теж вивчали досвід, який є. І вам скажу, що таких прикладів, де в школах діти не користуються мобільними телефонами, в Україні є досить багато. І це працює. Тут ключове в комунікації, домовленості. Тому жодного терміну вилучання немає. Мова йде про суспільну домовленість того, щоб ми почали на цю тему говорити тому, що насправді ця проблема існує», – говорить Андрій Закалюк.

Скрін з відео програми «АНТИтокШОУ»

При цьому він наголошує, що коли гаджет використовується як підручник, про вилучення його не йдеться. За його словами, так працює за кордоном. Він особисто вивчав досвід Литви та Німеччини, де діти користуються телефонами лише як засобами зв’язку. Тому вирішив, що таке можна спробувати застосувати і у Львові. При цьому кожна школа може розробити свій механізм.

«Він може бути один для початкової школи, інший – для 6-го класу. Але про це потрібно говорити», – переконаний освітянин.

оренда квартири Львів

Новини