Скорочення вишів має призвести до покращення якості освіти – заступник міністра освіти

Фото: zn.ua

В Україні зменшується кількість випускників шкіл, тому в Міністерстві готують укрупнення закладів вищої освіти. За даними відомства, наприклад, торік в Україні було приблизно 360 тисяч випускників шкіл, тоді як у 2008 році – 640 тисяч. Відтак, в міністерстві вирішили, що кількість вишів треба зменшувати.

Така оптимізація має призвести до покращення якості освіти. Так вважає заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Свої аргументи він озвучив у програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному».

«В нас є деякі навчальні заклади, які є критично маленькі. Крім того, ми повинні розуміти, що в багатьох випадках, ця традиція галузевих закладів вищої освіти приходить з радянських часів і не відповідає тому, що називається якісна освіта в європейському просторі. Відповідно, ми поступово будемо приєднувати те, що колись було галузевими закладами, які часто вже перестали такими бути. Ми хочемо укрупнити їх в такий спосіб, щоб вони стали факультетами, інститутами чи підрозділами вже більших закладів, зберігаючи при цьому всі наукові школи спеціалізовані, які є в тих закладах. Таким чином студентам надається вибір набагато більшої кількості предметів і покращується якість освіти», – пояснює заступник міністра освіти.

При цьому, він наголошує, що приміщення закладів не втрачатимуться. Вони будуть переходити з одного закладу до іншого, який буде правонаступником.

«Так само буде відбуватися з трудовими колективами і, найважливіше, зі студентами. Студенти, які  розпочали свою освітню програму в одному закладі, продовжать цю саму освітню програму на тих самих умовах. Залишиться та сама ціна контракту чи студенти залишаться на тих самих бюджетних місцях. Тобто, студенти завершують свої навчальні програми на умовах, на яких вони вступали», – запевняє віцеміністр освіти.

Стосовно науково-педагогічних працівників, то з ними, за словами Винницького, може бути по-різному.

«Якщо мова йде про унікальні заклади, як наприклад Академія друкарства України(УАД), то в них є програми, які реально стосуються друкарства. Це мається на увазі і оформлення комп’ютерне, і редакторська справа, і все, що відноситься до механічної інженерії – це все залишається і ці викладачі залишаються на своїх посадах і далі продовжують свою роботу. Тільки тепер вони будуть не в юридичній особі УАД, а будуть в тому закладі, до якого приєднається УАД. Академія тоді буде автономною структурою в межах більшого закладу», – зазначає Михайло Винницький.

Михайло Винницький, фото: theukrainians

Натомість, факультети та програми, які дублюють подібні у вишах, до яких доєднуються, за словами посадовця, «гармонізують». Мова йде, наприклад, про програми з маркетингу, права чи комп’ютерних наук. Відтак, деякі викладачі можуть втратити навантаження.

«Але мова не йде про звільнення, а про зміну навантаження. Кожен викладач для повної ставки викладає 5, а то й 6 предметів на рік. Відповідно, може так статись, що в одного викладача замість 5 предметів може стати 4.  Але це не відбуватиметься швидко, бо гармонізація може тривати навіть до одного календарного року», – наголошує заступник міністра.

На Львівщині, окрім, Академії друкарства з «Львівською Політехнікою», можуть об’єднати також Львівський національний університет природокористування у Дублянах та Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій.

«Зараз ці два університети мають двох виконувачів обов’язків ректорів. Там відбуваються і внутрішні аудити, і інші внутрішні речі, які давно потрібно покращити. І наприкінці, є така ймовірність,  ці два університети стануть одним. Хто до кого буде приєднаний я не готовий коментувати. Бо цілком ймовірно, що буде створена цілком нова юридична особа», – зазначає Михайло Винницький.

оренда квартири Львів

Новини