Треба починати думати, як зробити блогерів відповідальними, – медіаекспертка Наталія Лігачова


Історія з «голодною» тусовкою блогерів повинна стати початком дискусії про відповідальність блогерів. Про це в ефірі в програмі «На межі» на «Першому Західному» заявила шеф-редакторка інтернет-видання «Детектор медіа» Наталія Лигачова.

Але вона вважає, що треба обережно говорити про межі втручання держави, щоб це не стало цензурою.

«Тому дуже багато експертів мали застереження щодо законопроєкту про медіа, де пропонувалось регулювати діяльність будь-якого блогера, незалежно від того, скільки в нього підписників. Але все рівно є суд. Можна подавати до суду. За що – це вже інше питання. Але не можна сказати, що ніхто ні за що не може відповісти“, – говорить медіаекспертка.

Вона наводить приклад свого видання «Детектор-медіа», яке наразі не зареєстроване як сайт, а лише як громадська організація. «Тим не менше, на нас подають в суд за публікації. І ми несемо відповідальність», – розповідає Наталія Лігачова.

Але водночас вона вважає, що починати дискусію про відповідальність блогерів треба. Вона визначила два параметри, відштовхуючись від яких, можна починати думати яким чином держава може втручатись в регулювання блогерів. Перший – це ті блогери, які мають велику кількість підписників і другий – ті, хто працює з рекламними брендами.

Щодо того, чи взагалі варто писати про такі випадки, щоб не рекламувати таких блогерів, то експертка вважає, що треба. «Це парадоксальна ситуація: розвінчуючи фейки, ми тим самим їх поширюємо. Але не можна залишати такі ситуації без реакції. Це розповсюджується через соцмережі. І якщо традиційні медіа мають відповідальність і можуть дати етичну оцінку, то що буде в соцмережах відбуватись – не відомо. Замовчувати це не можна, реагувати потрібно», – переконана Наталія Лігачова.


оренда квартири Львів

Новини