У звільненій Снігурівці виявили катівні, є братські могили – начальник ВА

Згорілі автівки на дорозі у Снігурівці. 12.11.2022. Фото: Вікторія Олійник/Миколаївська ОВА

Російські війська під час відходу зі Снігурівки грабували майно, залишили по собі безлад та катівні, в яких допитували місцевих жителів.

Про це начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта розповів в ефірі Радіо НВ, пише Суспільне.

Російські війська, зі слів Івана Кухти, виїхали зі Снігурівки, а також з населених пунктів Євгеніка та Василівки, з вечора восьмого листопада.

«У них був час зібратися, зібрати все награбоване майно. Росіяни забрали все, всю техніку з комунальних підприємств, з приватного бізнесу, в приватних осіб позабирали легкові транспортні засоби, трактора. Страшенний безлад, вирвані батареї та бойлери тощо, все що можливо було забрати із собою все позабирали», – сказав Іван Кухта.

 «Історій катування дуже багато, знущання, людей дуже багато вивозили в Херсон, у Каховку. Зараз виявляємо закатованих людей, маємо розуміння, де є братські могили. Історій багато і вони на один манер: знущання, цькування. Росіяни казали снігурівцям: «Миколаїв ось-ось впаде, заберемо Одесу, заберемо Київ», – розповідає Іван Кухта.

Зі слів Івана Кухти, в місті багато руйнувань, люди після окупації – змучені морально.

«Катівня була у районному відділку поліції, потім катівню розмістили в снігурівському ресторані, ми знали про це. Люди нам телефонували й говорили, що дуже чутно крики людей, яких катують. Люди, які мешкали там у багатоповерхівках, мусили переїжджати до родичів на інші вулиці, так, щоб не чути криків», – розповів Кухта.

Нагадаємо, найбільший населений пункт східної Миколаївщини, Снігурівка, був окупований російськими військами з 19-го березня 2022 року. Десятого листопада з’явилося повідомлення, що Сили оборони України звільнили місто.

У деокупованій Снігурівці запустили насоси міської системи водопостачання. Також запрацював мобільний зв’язок.

У місті станом на 13 листопада тривають стабілізаційні та відновлювальні роботи, в тому числі й розмінування.

Новини