Україна повернула під контроль «Вишки Бойка»

Фото: Вікіпедія

Підрозділи Головного управління розвідки провели унікальну операцію по поверненню під контроль України так званих «Вишок Бойка» у Чорному морі. Спецпризначенцям також вдалося захопити цінні боєприпаси типу НАР та РЛС «Неву».

Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України.

«Унікальну операцію зі встановлення контролю над «Вишками Бойка» провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш».

У ГУР зазначають, що під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30.

Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити.

Розвідники нагадують, «Вишки Бойка» – це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. Росія окупувала їх у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. Зокрема, як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС.

оренда квартири Львів

Новини