Україна треба орієнтуватись не на допомогу, а розвивати свою державу – експерт-міжнародник

Фото: president.gov.ua

У Києві відбулося засідання Ради ЄС із закордонних справ – неформальна зустріч голів МЗС держав Євросоюзу. До неї долучилися міністри і заступники міністрів закордонних справ усіх 27 країн-членів ЄС.

Які висновки можна зробити з цієї зустрічі – в ефірі програми «Головне за день на  «Першому  Західному» розповів дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

За його словами, головний меседж, який прозвучав на саміті – це те, що Україна більше не належить сфері впливу Росії. Другий – те, що Україна є частиною європейського простору і рано чи пізно приєднається до європейського сім’ї.

«Третій меседж – це те, що європейці будуть підтримувати Україну, якщо вона буде боротись за свою свободу і незалежність. І це важливо тому, що місяць чи два до того, коли в США почав з’являтися сумнів щодо надання допомоги Україні і розглядався варіант, що США оберуть політику ізоляціонізму, якщо прийдуть «трампісти», то в Європі йшлося про те, що вона  може не потягнути допомогу. І це були такі небезпечні сигнали, що без США Європа також не зможе допомагати нам. Але зараз цей саміт говорить про те, що Європа розуміє, що палає у неї під боком, і тому безвідносно до результатів виборів у США, буде допомагати Україні перемогти», – говорить Руслан Осипович.

Попри це, він вважає, що Україна все-таки треба орієнтуватись не на допомогу, а зміцнювати свою державу.

«Нам треба вибудовувати свою стратегію безвідносно до того, чи буде нам продовжена допомога. Я наголошую, що стратегія має бути вибудувана з опорою на власні сили. Зараз цих півтора року, коли нам допомагають і Європа, і США, ми маємо розглядати це не, як повну залежність від допомоги, а як вікно можливостей, яке допомагає нам запустити свою військову промисловість, економіку. Тому, що в нас немає постійних партнерів. Є тільки постійні інтереси. Це показують і конфлікти з нашими сусідами. Один рік вони допомагають, наступний – можуть не допомагати, а на виборах можуть заявляти ще третє», – вважає експерт.

оренда квартири Львів

Новини