Вагнерівці повернулися воювати на схід України – речник Східного угруповання

Фото: росЗМІ

Колишні найманці ПВК «Вагнер», які були у Білорусі, підписали контракт з Міноборони РФ і перемістилися на східний напрямок фронту в Україні. Частина бойовиків відправилася в Африку.

Про це розповів речник Східного угруповання військ Ілля Євлаш в коментарі «Українській правді».

«Колишні військовослужбовці приватної військової компанії «Вагнер» зараз дійсно присутні на території східного угруповування військ.

Вони беруть участь в бойових діях. Зокрема, вони надходять з території Білорусі, де були їхні табори.

Зараз їх розформовують. Ці військовослужбовці надходять до різних підрозділів – частина з них відправляється в Африку, деякі перепідписують контракти з Міноборони ЗС РФ і бере участь (у війні – ред.) на різних посадах, зокрема, на інструкторських. Дехто йде у звичайні бойові підрозділи.

Вони не несуть такої загрози як це було, наприклад, ще рік тому через втрату їхнього головного ватажка Євгенія Пригожина».

Речник східних сил оборони додав, що таким чином російські найманці навряд чи зможуть нести таку загрозу як раніше.

У прикордонній службі УП уточнили, що на території Білорусі перебувало понад 6 тисяч вагнерівців. Наразі, за словами Демченка, в Білорусі залишилось близько 500 бойовиків.

До того оператор аеророзвідки підрозділу Code 9.2 у складі 92-ї бригади ЗСУ у коментарі CNN заявив, що вагнерівці повернулися в район Бахмута.

За словами бійця, найманці швидко змінили командирів і повернулися в Бахмут.

Раніше повідомлялося, що Росгвардія вербує колишніх в’язнів-бійців «ПВК Вагнера», щоб підкорити собі залишки «вагнерівців» і водночас подбати про внутрішню безпеку Росії.

Після смерті в авіатрощі ватажка найманців Євгена Пригожина та іншого керівного складу ПВК у Кремлі почали говорити, що «ПВК Вагнер» юридично не існує і про майбутнє компанії нічого не можуть сказати.

Влітку Міноборони РФ видало наказ, який зобов’язало всі «добровольчі формування» підписати контракт із міністерством. Таким чином усі формування перейшли б у підпорядкування міністра Сергія Шойгу. Пригожин відмовився підписувати контракт та пішов «маршем» на Москву.

У підсумку «заколоту» найманці відійшли з території Росії у Білорусь і розбили там свій табір.

В основному найманці Пригожина знищили та окупували руїни українського Бахмута.

оренда квартири Львів

Новини